طرز تهیه پودینگ نان و موز

۱۳ تیر ۱۳۹۵

۲۳

پودینگ نان و موز، از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که ما دستور پخت آن را برای شما آماده کرده ایم. در طرز تهیه این پودینگ از نان باگت استفاده شده است که آن را منحصر به فرد می کند.

طرز تهیه پودینگ نان و موز

مواد لازم:

  • نان باگت  630 گرم
  • موز  3 عدد
  • وانیل  1/2 قاشق چای خوری
  • نمک  1/2 قاشق چای خوری
  • شکر قهوه ای تیره  3/4 پیمانه
  • تخم مرغ  3 عدد
  • کره بدون نمک  2 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه:

1-  از قبل فر را تا 325 درجه سانی گراد گرم کنید. سینی فر که با 1.5 سانتی متر آب پر شده است را در طبقه وسط فر قرار دهید. 4 قالب 170 گرمی مخصوص را با کره چرب کنید و کنار بگذارید. خامه, تخم مرغ ها, نصف پیمانه شکر, نمک و وانیل را با همزن دستی مخلوط کنید و کنار بگذارید.

2-  کره را به 8 قطعه تقسیم کنید. یک قطعه کره و نصف قاشق چایخوری شکر را در هر قالب قرار دهید. 1/8 تکه های موز را روی کره و شکر بگذارید. روی موز ها را با 4 تکه نان بپوشانید. روی هر کدام نصف قاشق چایخوری شکر بپاشید. نصف مخلوط خامه را روی قالب ها بریزید تا نان ها را کاملا بپوشاند. باقی مانده موز ها را بین قالب ها تقسیم کنید و روی هر کدام نصف قاشق چایخوری شکر بپاشید و باقی مانده ی نان ها را روی آن ها بگذارید و اضافه ی مخلوط خامه را روی آنها بریزید و فشار دهید تا کاملا نان را در بر بگیرد. در هر کدام یک قطعه کره قرار دهید و باقی مانده ی شکر را روی آنها بپاشید.

3-روی هر قالب را آزادانه با فویل بپوشانید و آنها را در آب جوش به مدت 30 دقیقه بپزید. فویل ها را بردارید و 30 دقیقه ی دیگر بپزید. قبل از سرو اجازه دهید قالب ها روی سینی فر به مدت 30 دقیقه بمانند تا خنک شوند.

نکات:

1- برای تهیه این دستور از موز های کوچک استفاده کنید (حدود 450 گرم) و آن ها را به قطعاتی با قطر تقریبی 0٫5 سانتی متر برش دهید.

2- از خمیر نان باگت 32 تکه کوچک جدا کنید (حدود 630 گرم).

3- به مقدار اضافه ای از کره برای چرب کردن قالب ها نیاز خواهید داشت.

منبع: وب‌سایت آشپزباشی