با این نکته ها یک کدبانوی تمام عیار می شوید

۰۸ تیر ۱۳۹۵

۲۰

ظروف پلاستیکی جزو ظروف پر کاربردی هستند که در هر خانه ای وجود دارند. بسته بودن درب ظروف پلاستیکی باعث بدبو شدن آنها می شود و شما با یک راه حل ساده می توانید از آن جلوگیری کنید.

با این نکته ها یک کدبانوی تمام عیار می شوید

1 - برای  پیشگیری از بد بو شدن ظروف پلاستیکی درب بسته‌ای که هوا وارد آن‌ها نمی‌شود، مقداری نمک درون آن‌ها  بریزید.

2 -  اگر غذای‌ تان  ته گرفته و بوی سوختگی می‌دهد نگران نشوید بلکه مقدار سالم غذا را جدا کرده و درون قابلمه دیگری بریزید و درون ظرف مقداری شکر  بریزید و به پختن ادامه دهید فقط مراقب باشید  شکر را تا اندازه‌ای بریزید که غذا طعم شیرین به خود  نگیرد. شکر طعم سوختگی را از بین می‌برد.

3 - اگر برنج‌ تان بوی سوختگی به خود گرفته،   روی برنج به مدت 10 - 5 دقیقه چند تکه نان قرار دهید تا بوی سوختگی را به خود جذب  کند. فقط مراقب باشید هنگام کشیدن غذا در بشقاب، برنج‌های سوخته ته قابلمه را استفاده نکنید.

4 -  اگر از تازه بودن تخم‌ مرغ‌ تان مطمئن نیستید  آن‌ ها را درون کاسه بزرگی از آب بریزید، اگر زیر آب قرار گرفتند یعنی تازه  هستند و اگر در آب یکوری شده و کج شدند به این معناست که زیاد تازه نیستند و باید سریع‌تر مصرف شوند و اگر در آب معلق شدند یعنی دیگر تازه نیستند.

5 -  برای از بین بردن مورچه‌ها از آشپزخانه،   باید لانه آن‌ها را پیدا کرده و جلوی آن را با وازلینمسدود کنید.

6 -  موزها را به صورت دسته‌ای کنار هم نگه‌داری نکنید چرا که  آن‌‌ها گازهایی را از خود متصاعد می‌کنند که باعث می‌شود به سرعت رسیده  شوند و از حالت تازه‌گی بیرون آیند.

منبع: jamejamonline.ir