گوگل مدیران مجرب را برای خطوط تولید گوشی‌های هوشمندش جذب کرده است

۱۳ مهر ۱۳۹۵

۸

بخش سخت‌افزار شرکت گوگل، دیوید فاستر را به عنوان معاون بخش مهندسی محصول استخدام کرده است. قرار است این بخش روی سری‌های جدید گوشی‌های شرکت گوگل کار کند. این شرکت قرار است امشب از گوشی‌های Pixel و Pixel XL رونمایی کند. گوشی‌هایی که برای اولین بار با این برند جدید معرفی می‌شوند.

گوگل مدیران مجرب را برای خطوط تولید گوشی‌های هوشمندش جذب کرده است

اما فاستر کیست؟ او طی سال‌های 1998 تا 2004 یکی از سرپرست‌های ارشد در شرکت اپل بوده است. یک سالی را در شرکت ساخت گیتار Gibson به عنوان مدیر ارشد فناوری گذرانده. پس از آن به عنوان مدیر کل بخش سخت‌افزار مایکروسافت استخدام شده است. سال 2011 وارد آمازون شد تا روی تحقیق و توسعه کتاب‌خوان‌های کیندل کار کند. او همچنین روی محصولاتی مثل Echo و Fire TV هم کار کرده است.

حال این مدیر با تجربه به گوگل آمده و تحت نظارت ریک اوسترلو در بخش سخت افزار فعالیت خواهد کرد. اوسترلو هم کار خود را در سال 2007 در شرکت موتورولا آغاز کرد. او معاون ارشد بخش محصول و بازاریابی بود. این مدیر دو سال را هم در لندن گذراند و روی طراحی و مدیریت محصول اسکایپ کار کرد. پس از این در سال 2012 دوباره به موتورولا و در واقع به گوگل رفت چون آن زمان گوگل این شرکت را خریداری کرده بود. دو سال بعد زمانی که گوگل موتورولا را به لنوو فروخت اوسترلو به عنوان رییس این شرکت مشغول به کار شد.

اما چندی پیش اوسترلو رییس پیشین شرکت موتورولا، برای راه‌اندازی یک بخش سخت‌افزاری جدید به گوگل آمد. او در حال حاضر بخش سخت افزار گوگل را اداره می‌کند.

منبع: دیجی کالا