تیم بسکتبال با ویلچر ایران از صعود به مرحله حذفی بازماند

۲۳ شهریور ۱۳۹۵

۷

در ادامه بازی های مرحله گروهی بسکتبال با ویلچر بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو، تیم بسکتبال با ویلچر آلمان از سد برزیل میزبان گذشت و به عنوان تیم چهارم راهی مرحله حذفی شد.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران از صعود به مرحله حذفی بازماند

تیم بسکتبال با ویلچر ایران از صعود به مرحله حذفی مسابقات بسکتبال با ویلچر بازی های پارالمپیک 2016 ریو بازماند.

تیم‌های بسکتبال با ویلچر آمریکا، انگلیس و برزیل سه تیم دیگر گروه دو هستند که به مرحله حذفی راه یافتند.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران صبح دوشنبه در آخرین بازی مرحله گروهی رقابت های بسکتبال با ویلچر بازی های پارالمپیک 2016 ریو با نتیجه 48 بر 72 تیم الجزایر را شکست داده بود.

صعود ایران به مرحله حذفی در گرو برد برزیل از آلمان بود که در بازی پایانی مرحله گروهی، این آلمان ها بودند که با نتیجه 73 بر 61 از سد میزبان گذشتند و به جای ایران به مرحله حذفی صعود کردند.

ملی‌پوشان بسکتبال با ویلچر ایران در چهار دیدار قبلی خود آلمان را با نتیجه 69 بر 63 شکست دادند و از تیم های انگلیس، آمریکا و برزیل با نتایج 60 بر 84 و 44 بر 93 و 50 بر 73 شکست خوردند.

در رقابت های بسکتبال با ویلچر از هر گروه چهار تیم به مرحله بعدی صعود می‌کنند.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان از سال 2008 میلادی با یک محرومیت پنج ساله روبرو بود و به همین دلیل نتوانست در بازی های پارالمپیک 2012 لندن حضور یابد.

محرومیت بسکتبالیست معلول ایران پس از آن رخ داد که این تیم در بازی های پارالمپیک 2008 پکن به دلایلی مقابل آمریکا حاضر نشد تا تیم بسکتبال با ویلچر ایران برای مدت پنج سال از حضور در میادین بین المللی محروم شود.

تیم بسکتبال با ویلچر ایران برای کسب سهمیه اعزام به بازی‌های پارالمپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل در رقابت‌ های 2015 قهرمانی آسیا و انتخابی پارالمپیک به میدان رفت و بعد از استرالیا به عنوان نایب ‌قهرمان قاره، سهمیه المپیک گرفت.

منبع: ایسنا