چند توصیه برای تمیز کردن فر

۰۲ اسفند ۱۳۹۴

۵۶

تمیز کردن فر جزو کارهای سخت یک خانم خانه دار است. اما با رعایت نکات زیر، با محلول های خانگی می توانید به راحتی داخل فر را تمیز کنید.

چند توصیه برای تمیز کردن فر

بهترین روش برای تمیز کردن فر چیست؟

در شیشه خالی اسپری، مخلوطی از  یک پیمانه نمک، یک پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه آب  تهیه کنید و در قسمت های داخل فر خاموش بپاشید و  بگذارید بماند تا کم کم کثیفی داخل آن جدا شود. سپس با پارچه مرطوب داخل فر را دستمال بکشید.

در صورتی که احساس می کنید کثیفی ها کاملا از بین نرفته است  مقدار جوش شیرین را اضافه کنید.

از قسمت  بالای شیشه فر محلول را نپاشید زیرا بین دوجداره شیشه نفوذ پیدا می کند. برای پیشگیری می توانید  قسمت های باز شیشه ای را با پارچه بپوشانید تا مانع ورود آب شود  یا این که به جای استفاده از آبپاش با دستمال این کار را انجام دهید.

چند توصیه و پیشنهاد برای تمیز کردن فر

_ توجه داشته باشید  هرگز آمونیاک را با ماده بی رنگ کننده مخلوط نکنید  زیرا باعث ایجاد گاز سمی می شود.

_  یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید، یک قاشق غذاخوری پیراکسیدهیدروژن را با یک لیتر آب  مخلوط کنید و با استفاده از اسفنج و اسکاچ قسمت داخل فر را آغشته و پس از یک ساعت تمیز کنید.

_  یک پیمانه آمونیاک را در ظرفی در داخل فر به مدت یک شب کامل بگذارید و سپس روزبعد لکه ها را پاک کنید.

_  5 قاشق غذاخوری جوش شیرین، 3 قطره مایع ظرفشویی و 4 قاشق غذاخوری سرکه سفید را به شکل ضمادغلیظ  در بیاورید و با استفاده از اسفنج داخل فر را تمیز کنید.

_ آب لیمو چربی ها را حل می کند. برای تهیه مواد تمیزکننده  مقدار مساوی آب لیمو را با نمک  مخلوط کنید و روی لکه ها بمالید و پس از 15 دقیقه با اسفنج تمیز کنید.

منبع: khorasannews.com