نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه

۲۲ فروردین ۱۳۹۵

۹۳

شاید این سوال را بارها و بارها از خودتان پرسیده باشید که در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟ شاید شما اصلا اهل خرید کت و شلوار نیستید و همیشه لباس های اسپرت بر تن می کنید. اما به یاد داشته باشید که برای رفتن به عروسی و جشن فارغ التحصیلی و یا هر مراسم رسمی باید کت و شلوار بر تن کنید. برخی از نکاتی که قبل از خرید کت و شلوار باید به خاطر داشته باشید در ادامه بیان می شود.

نکات مهم هنگام خرید کت و شلوار مردانه

1- سایز خود را بشناسید

پیش از اینکه دست به خرید شوید، ابتدا سایز خود را بشناسید. برای این کار دور سینه، سرشانه، اندازه دست ها و … به کمک یک متر ساده اندازه گیری نمایید. و هر گز در فرآیند اندازه گیری سایز خود را غیر واقعی اندازه گیری نکنید. (حبس کردن نفس در سینه، بیش از اندازه صاف ایستادن و … همگی جز خطاهای اندازه گیری به شمار می آیند.) به یاد داشته باشید که خرید کت های کوچک و یا بزرگتر از سایز شما، باعث بر هم خوردن ظاهرتان می گردد.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

2- سرشانه ها

برای اندازه گیری سرشانه، حتما از انتهایی ترین نقطه تا انتهایی ترین تقطه در سمت دیگر را اندازه گیری نمایید و هرگز کت هایی که سرشانه های تنگ  و یا گشاد دارند را خریداری نکنید.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

3- طول شلوار

برای اندازه گیری طول شلوار از قسمت داخلی شلوار (لبه خشتک) تا پایین ترین نقطه را اندازه گیری نمایید. به یاد داشته باشید که شلواری که انتخاب می کنید به خصوص برای مراسم رسمی چون عروسی، مصاحبه و … باید بلند بوده و بر روی کفش شما قرار گیرد. البته امروزه شلوارهای کوتاهی برای تابستان مد شده است که اصلا جنبه رسمی ندارند.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

4- طول آستین ها

بسته به مناسب های مختلف کارشناسان مد و لباس اعتقاد دارند که باید یک چهارم اینچ از آستین پیراهن، از زیر کت بیرون باشد. اگرچه که کارشناسان چی بپوشم اعتقاد دارند که اگر این مقدار بیشتر باشد جلوه بهتری خواهد داشت.  بعلاوه  بهتر است از دکمه سرآستین نیز استفاده نمایید.

در هنگام خرید کت و شلوار مردانه به چه چیزهایی باید دقت کنیم؟

5- انتخاب نوع چاک  کت

اروپایی ها:  اغلب از کت و شلوار های Slim Fit استفاده می کنند به خصوص ایتالیایی ها که از کت های بدون چاک استفاده می کنند.

آمریکایی ها: اغلب آمریکایی ها از کت با یک چاک در قسمت وسط کت استفاده می کنند.

بریتانیایی ها: اغلب از کت با دو چاک در طرفین استفاده خواهند نمود.

خیلی نگران نباشید. فقط به یاد داشته باشید که آستین پیراهن تان اندازه باشد؛ طول شلوار و سایز مناسب کت خود را انتخاب کنید. مطمئنا با این فاکتورها شما نیز یک مرد خوشتیپ خواهید شد.

منبع : چی بپوشم