اتفاقات مخرب در زندگی زناشویی

۱۷ خرداد ۱۳۹۵

۵۰

هرچند با ازدواج افراد، بهداشت عمومی در آن ها افزایش می یابد اما با این حال برخی اتفاقات می تواند منجر به اثرات مخرب در زندگی زناشویی شود.

اتفاقات مخرب در زندگی زناشویی

هرچند با  ازدواج  افراد، بهداشت عمومی در آن ها افزایش می یابد اما با این حال برخی اتفاقات می تواند منجر به اثرات مخرب در زندگی  زناشویی  شود. در این متن به چیزهایی اشاره می کنیم که شوهرتان می تواند با رفتارهای عجیب و غریب  مسبب بیماری شما شود.

1. او می تواند شما را چاق کند  در یک مطالعه ای که در «دانشگاه متودیست جنوبی» انجام شد نشان داده شد در طول  بارداریامکان اضافه وزن در افراد بالا می رود. تحقیقات نشان داده که افراد مجرد کنترل بیشتری به روی وزن خود دارد. اما اگر شما متأهل هستید، برای جلوگیری از اضافه وزن و مشکلات سلامتی لازم است وزن خود را کنترل کنید.

2. ریش همسرتان می تواند بیماری پوستی برایتان بوجود آورد  داشتن ریش در همسرتان می توانند نشانه مردانگی و جوانمردی باشد اما می تواند باعث ایجاد بیماری پوستی شود. کار شناسان می گویند وجود مو در صورت و بینی مردان می تواند میکروب ها را به دام انداخته و به شما انتقال دهد. امکان این وجود دارد که همسرتان ریش خودش را با دستان  آلوده اش لمس کرده و این انتقال به راحتی انجام شود. همیشه اطمینان حاصل کنید که شوهرتان دست و صورت خود را به خوبی شسته است.

3. ایجاد آسیب های طولانی مدت  در یک رابطه  زناشویی  استرس زا وجود دردهای روحی از درد جسمی ناراحت کننده تر است. محققان» ایالت اوهایو» دریافته اند زن و شوهرهایی که رابطه خصمانه با یکدیگر دارند به روی پوستشان تاول زده و این زخم ها به کندی التیام می یابد. این در حالی است که زن و شوهرانی که سبک ارتباطی مثبت تری باهم دارند زخم های پوستیشان زود تر التیام می یابد. «اکسی توسین» که هورمون» عشق» است به محافظت بدن کمک کرده، شما را شاد تر می کند و زخم هایتان را التیام می دهد.

4. خروپف او می تواند در شنوایی و خواب شما اختلال ایجاد کند    مطالعات زیادی نشان داده که خروپف شوهران می تواند سلامتی بانوان را به خطر بیندازد. مردان می توانند 21 بار در ساعت خروپف کنند که این رقم می تواند خواب عمیق شما را مختل کند. تحقیقات نشان داده شوهرانی که در طول شب خروپف می کنند همسرانشان از مشکلات شنوایی رنج می کشیدند. پزشکان برای کمک به بانوان گوش بندهای باکیفیتی را پیشنهاد داده اند.

5. او به معنی واقعی کلمه می تواند قلب شما را بشکند  حضور در  ازدواجی ناموفق می تواند مشکلات زیادی را بوجود آورد. یک مطالعه در «دانشگاه میشیگان» نشان داد زنان مسنی که  ازدواج  ناموفقی دارند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی برایشان بسیار بیشتر از زنان دیگر است. این تاثیرات منفی  ازدواج  های ناموفق بیشتر به روی زنان تاثیر می گذارد تا مردان زیرا زنان تمام استرس های خود را به روی قلبشان قرار می دهند.

منبع: آتا ایران