روش پخت چیز کیک ژامبون

۱۶ خرداد ۱۳۹۵

۶۴

در این بخش آموزش طرز تهیه چیز کیک ژامبون فراهم شده است؛

روش پخت چیز کیک ژامبون

مواد لازم برای خمیر

2/1  پیمانه آرد سفید

100 گرم کره به دما رسیده

1 ق س پودر  خمیر  ترش

1 عدد  تخم مرغ

3/1 پیمانه روغن مایع

2/1 پیمانه شیر

1 ق س شکر

1 ق م نمک

آب در صورت نیاز

مواد لازم میانی

6 برگ  پنیر  پیتزای ورقه ای

6 عدد ژامبون (خرد شود)

مواد لازم برای روی غذا

1 عدد زرده  تخم مرغ

1 ق چ پودر قند

1 ق س  زعفران

دستور تهیه:

1. ابتدا  خمیر  غذا را آماده کنید. به این ترتیب که 3 پیمانه آرد را الک کنید و داخل کاسه بریزید و نمک را به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. حالا وسط آرد را گود کنید.

2. کره نرم و روغن مایع را به مواد  بیفزایید و شیر و پودر  خمیرترش را اضافه کنید. سپس مواد را با هم مخلوط کنید. حالا  تخم مرغ  را هم در کاسه بشکنید. شکر را هم  بیفزایید و همه مواد را با نوک انگشتان ورز دهیدتا  خمیر  آماده شود. این  خمیر  نباید زیاد سفت باشد.

3. در یک سینی یا قالب کمربندی، کاغذ روغنی بیندازید و  خمیر  را به دو قسمت تقسیم کنید. یک قسمت را با دست روی کاغذ باز کنید. روی  خمیر  باز شده، ژامبون خرد شده بریزید و روی آن  پنیر  ورقه ای قرار دهید.

4. قسمت دیگر  خمیر  را با دست روی سطح صاف و تمیزی باز کنید و روی  خمیر  اولی قرار دهید. سپس دور  خمیر  را با دست به طرف زیر هدایت کنید. یک چاقوی تیز را داخل آرد بزنید و  خمیر  را به حالت  پیتزا  به شکل مثلث برش دهید.

5.   زرده  تخم مرغ  را در کاسه ای با چنگال بزنید تا یکدست شود. پودر قند و  زعفران  را به آن اضافه کنید. مواد را خوب با هم مخلوط کنید. سپس آن را با قلم موی  آشپزخانه روی  خمیر  بمالید.

6. فر را با حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. قالب را به مدت 25 دقیقه در فر گرم شده قرار دهید تا زیرخمیر  طلایی شود. اگر روی آن خوب طلایی نشد، به مدت 3 دقیقه حرارت بالای فر (گریل) را روشن کنید و غذا را حرارت دهید.

منبع: آتا ایران