واقعیت مجازی با گوشی‌های سامسونگ سازگار نیست

۱۱ مهر ۱۳۹۵

۸

هدست واقعیت مجازی Gear VR یکی از آسان‌‌ترین ابزارها برای تجربه‌ی دنیای واقعیت مجازی است اما بعضی کاربران می‌گویند برای این راحتی بهای زیادی پرداخته‌اند. دارندگان گوشی‌های گلکسی S6،S6 Edge،S7 و S7 Edge گزارش داده‌اند که بعد از نصب اپلیکیشن Oculus app روی گوشی‌هایشان باتری آن‌ها به‌سرعت تخلیه می‌شود.

واقعیت مجازی با گوشی‌های سامسونگ سازگار نیست

دارندگان گوشی‌های سامسونگ در شبکه اجتماعی Raddit و همچنین به‌صورت مستقیم و در قالب ایمیل برای رسانه‌ها و خود Oculus نوشته‌اند بعد از نصب این اپلیکیشن و حتی وقتی برنامه بسته است، CPU گوشی‌شان درگیر می‌شود و ضمنا این برنامه از این‌که گوشی به حالت sleep برود، جلوگیری می‌کند. کاربران زیادی گزارش داده‌اند که بیش از نیمی از شارژ گوشی‌شان در کم‌تر از چند ساعت تمام شده و این در حالی‌ست گه آن‌ها Oculus app فقط در پس زمینه اجرا می‌شود و در این مدت آن‌ها مشغول کار با آن نبوده‌اند.

این‌طور که معلوم است مشکل اصلی این اپلیکیشن ریشه در نحوه‌ی نصب آن دارد. حتی بعد از این‌که فرآیند نصب اپلیکیشن تمام می‌شود، این برنامه همچنان به دانلود و نصب مجدد ادامه می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود پردازنده‌ی گوشی در سطح بالا درگیر کار شود و همین روند هم موجب می‌شود گوشی حسابی داغ کند! با این وجود تا همین دیروز بعد از بررسی کارشناسان و رسیدن به ریشه‌ی مشکل فعلا راه‌حلی برای این مشکل وجود ندارد و درواقع تنها راه این است که اپلیکیشن را uninstall کنیم!

همه‌ی این‌ها را بگذارید کنار اخبار و حواشی که اخیرا درباره‌ی نوت 7 و ماجراهایش شنیده بودیم و در این شرایط شاید داغ شدن باتری یک گوشی از برند سامسونگ آن هم در حالی که روی چشم‌تان قرار دارد! این برای کاربران بسیار نگران‌کننده بود اما Oculus امروز خبر داده جای هیچ‌کدام از این نگرانی‌ها وجود ندارد و نیازی هم نیست که برنامه را uninstall کنید. کافی‌ست یک‌بار دیگر برنامه را باز کرده و سپس به‌روزرسانی فعال شده و دوباره با این مشکل روبه‌رو نخواهید شد.

Oculus وعده داده با این کار مشکل اپلیکیشن حل خواهد شد.

منبع: دیجی کالا