ترفندهایی برای آزاد کردن فضای حافظه گوشی آیفون

۱۹ خرداد ۱۳۹۵

۱۸

گوشی‌های آیفون شیار مخصوص microSD ندارند. این یعنی وقتی شما یک آیفون با 16 گیگابایت حافظه دارید، باید برای ذخیره‌ی محتوا در آن وسواس زیادی به خرج دهید. البته هرچه‌قدر هم که به این موضوع دقت داشته باشید، به‌هرحال روزی می‌رسد که حافظه‌ی گوشی‌تان پر می‌شود. برای این‌جور مواقع چند ترفند ساده وجود دارد که به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید مقداری از فضای حافظه‌ی گوشی‌ را آزاد کنید.

ترفندهایی برای آزاد کردن فضای حافظه گوشی آیفون

در سیستم‌عامل  iOS 9  پیامک‌های شما به‌صورت پیش‌فرض در حافظه‌ی گوشی ذخیره می‌شوند. به تناسب این‌که چه‌قدر از پیامک استفاده می‌کنید، حجم اشغال‌شده توسط این پیامک‌ها می‌تواند قابل‌توجه باشد.

وقتی آیفون شما 16 گیگابایت حافظه دارد، باید برای ذخیره‌ی محتوا در آن وسواس زیادی به خرج دهید.

برای این‌که جلوی اشغال فضای اضافی با پیامک را بگیرید، به بخش تنظیمات بروید. حالا گزینه‌ی  Messages  و سپس  Keep Messages  را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید پیامک‌های‌تان به‌صورت 30 روزه، یک‌ساله یا برای همیشه در حافظه‌ی گوشی ذخیره شوند. برای صرفه‌جویی در فضای داخلی گوشی، گزینه‌ی  30 روز  را انتخاب کنید تا همه‌ی پیام‌ها به‌جز پیام‌های یک‌ماه اخیر پاک شوند. با این کار به‌راحتی می‌توانید جای کافی برای دانلود چند اپلیکیشن را دوباره به دست آورید.

راه دیگر بهینه‌سازی حافظه این است که به تنظیمات گوشی بروید، گزینه‌ی  Safari  را انتخاب کرده و بعد  Clear History and Website Data  را لمس کنید.

Go-to-Safaris-settings-and-clear-history-and-any-website-data

همچنین می‌توانید با بهینه‌سازی  camera roll  فضای بیشتری را آزاد کنید؛ این کار باعث می‌شود عکس‌ها در دستگاه شما با فرمت کوچک‌تر ذخیره شوند. نسخه‌ی با کیفیت بالاتر عکس‌ها را در  iCloud  در دسترس خواهید داشت.

Open-up-some-room-by-optimizing-photos-on-the-device-while-the-originals-are-sent-to-the-cloud

و اما آخرین ترفند: اگر دکمه‌ی  home  و  Power  را همزمان به مدت ده ثانیه تا زمان ظاهر شدن لوگوی اپل روی صفحه نگه دارید، هم رم و هم حافظه‌‌یCache خالی می‌شوند.

برای این‌که بدانید چه حجمی از حافظه‌ی گوشی‌تان قابل‌استفاده است، باید به بخش تنظیمات بروید. حالا گزینه‌ی  General  و بعد  About  را انتخاب کنید. در قسمت پایین صفحه در بخش  Available  میزان حافظه‌ی در دسترس را مشاهده خواهید کرد.

Check-how-much-storage-you-have-left

منبع: زومیت