آیا می شود در یک ساعت 600 کالری سوزاند؟

۲۶ تیر ۱۳۹۵

۱۷

پیروی از یک رژیم غذایی با 1500 تا 2200 کالری در روز می‌تواند دشوار باشد، به خصوص برای کسانی از ما که برای فعال ماندن به مقدار زیادی غذا نیاز دارند. خوشبختانه، همیشه ورزشی وجود دارد تا به ما کمک کند کالری‌های اضافه‌ای که در طول روز خورده‌ایم را بسوزانیم.

آیا می شود در یک ساعت 600 کالری سوزاند؟

می خواهید در یک ساعت 600 کالری بسوزانید؟ با خواندن مطالب زیر متوجه خواهید شد که این کار، آن‌قدرها که ممکن است فکر کنید سخت نیست:

1. ایروبیک‌های پربرخورد

ایروبیک‌های معمولی، عالی هستند و می‌توانند در افراد بالای 90 کیلوگرم، در یکساعت 605 کالری بسوزانند. اما افرادی که حدود 80 کیلوگرم وزن دارند، لازم است یک ساعت ایروبیک پربرخورد انجام دهند تا 600 کالری بسوزانند.

2. بسکتبال

یک مسابقه بسکتبال می‌تواند حدود 650 تا 750 کالری در یک ساعت بسوزاند و در هنگام بازی، فشار واقعا زیادی بر شما وارد می‌کند. دست از دویدن نکشید و تا آن‌جا که می‌توانید زمین بازی را بپیمایید تا قبل از تمام شدن یک ساعت، 600 کالری بسوزانید.

3. بوکس

می‌خواهید در کمتر از یک ساعت 600 کالری بسوزانید؟ یک مسابقه بوکس در رینگ حداقل 700 کالری می‌سوزاند و یک بوکس معمولی، نزدیک به 600 کالری. مهم نیست که شما چقدر کوچک یا سبک هستید، سخت تمرین کردن در باشگاه بوکس، یک راه عالی برای سوزاندن 600 کالری است.

4. ورزش‌های سوئدی

ممکن است این کلمه را از اوایل دهه 90 نشنیده باشید اما این اصطلاحی است که به تمرینات متداول وزن بدن اشاره دارد. داریم در مورد دراز و نشست، شنای سوئدی، بارفیکس و... صحبت می‌کنیم. آن‌ها را با شدت و سرعت زیاد انجام دهید تا در یک ساعت، 600 کالری بسوزانید.

5. قایقرانی (پارو زدن)

با استفاده از دستگاه قایقرانی، بدن‌تان را به حرکت در آورید. شما می‌توانید با پارو زدن شدید به آسانی 600 کالری در ساعت بسوزانید. اما حتی پارو زدن متوسط برای یک مرد یا زن 86 کیلوگرمی کافی است تا به 600 کالری برسد.

6. تمرینات دایره‌ای

به جای آنکه بین هر ست در باشگاه به خودتان استراحت دهید، تمرینات دایره‌ای را امتحان کنید و هرگز ازحرکت بازنایستید. بعد از یک تمرین هل دادنی، یک تمرین کشیدنی و به دنبال آن یک تمرین پا انجام دهید. شما فقط در یک ساعت، 650 کالری سبک‌تر خواهید شد.

7. اسکی صحرانوردی (کراس کانتری)

شما برای سوزاندن 600 کالری در یک ساعت باید در یک سرعت نسبتا متوسط اسکی کنید. اما هر چه سریع‌تر اسکی کنید، کالری بیشتری خواهید سوزاند. اگر در مسابقات اسکی صحرانوردی شرکت کنید، می‌توانید در نیم ساعت، 600 کالری بسوزایند.

8. دوچرخه سواری

سوار دوچرخه شوید و به شدت رکاب بزنید تا در یک ساعت، 600 کالری بسوزانید. تا زمانی که با سرعتی بیش از 22 کیلومتر در ساعت رکاب بزنید، آن 600 کالری را در کمتر از یک ساعت خواهید سوزاند.

9. کشاورزی

شما خواه علوفه را به صورت دسته درآورید یا انبارتان را تمیز کنید، با یک ساعت کار سخت می‌توانید 600 کالری بسوزانید.

10. فوتبال

شما می‌توانید تکل بزنید یا فوتبال تاچ یا فلگ بازی کنید اما اگر هدف شما سوزاندن 600 کالری است، مطمئن شوید که گیرنده پاس یا حمل کننده توپ هستید.

11. آلتیمیت فریزبی

ما در مورد بازی سرگرم کننده و آرامش بخش فریزبی که با کودکان‌تان در پارک بازی می‌کنید، صحبت نمی کنیم. آلتیمیت فریزبی، یک بازی بسیار فعال و سریع است که می‌توان آن را با مسابقه فوتبال مقایسه کرد. آلتیمیت فریزبی، یک راه عالی برای سوزاندن 600 کالری در یک ساعت است.

12. جنگلداری

چوب بر درون تان را آزاد کنید و درختان قطع شده را خرد کنید. خرد کردن درختان (با اره برقی، نه تبر) به مدت یک ساعت، یک راه عالی برای سوزاندن بیش از 600 کالری است و اگر خودتان کار سخت حمل کردن کنده های درخت را انجام دهید، کالری سوزانده شده افزایش می‌یابد.

منبع: fitnessmagazine.ir