فینگرفودهای ساده و سالم

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

۸۳

در این بخش طرز تهیه مربای فینگرفود نون و پنیر و سبزی فراهم شده است

فینگرفودهای ساده و سالم

نان و پنیر و سبزی

برای این مدل حتما نان باگتی را انتخاب کنید که نرم باشد و رویه طلایی یا قهوه ای خوشرنگ داشته باشد.

از طول باگت، درست مثل وقتی که میخواهیم ساندویچ درست کنیم یک برش میزنیم.

نان را با وردنه خوب پهن میکنیم. مخلوط پنیر صبحانه و سبزی خردشده که نعنا و کمی مرزه استفاده میتوان کرد، روی نان میزنیم و بعد نان را رول میکنیم.

کمی گردو ریز خردشده هم میتوانید اضافه کنید.

حتما گردو ریز خرد بشود تا موقع برش نهایی مشکلی پیش نیاید.

روی رولت سلفون بکشید. یک ساعت یا کمتر توی یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد.

بعد از یخچال خارج کرده و با چاقوی تیز دندانه دار برش بزنید.

درون کاغذ کپسول که همه لوازم قنادی فروشی ها دارند قرار بدهید و تا موقع سرو حتما در ظرف در بسته یا سلفون کشیده در یخچال یا جای خنک نگهداری کنیند.

برای اون مدلی که به شکل قلب هست نان تست را با کاتر بشکل قلب برش بزنید و روی یکی از برشها مخلوط پنیر وسبزی بزنید و برش بعدی را روش بگذارید و با پنیر روی کار شکوفه بزنید. (پنیر خامه ای را توی قیف بریزید و شکوفه بزنید.)

رز با خیار:

خیار را با چاقوی تیز یا پوستگیر بصورت ورقه های طولی برش زده. یک ورقه را رول میکنیم و ورقه های بعدی دورش، در حین کار ورقه را تا میزنیم تا خوش فرم بشود و چون نازکند نمیشکند و در ضمن احتیاجی به نمک برای نرم کردن ورقه ها نداریم. درنهایت با خلال دندان گلبرگها را فیکس کنید. خلال دندان را از وسط نصف کنید تا زیاد مشخص نباشد.

رز با تربچه:

تربچه را با چاقوی تیز بصورت نواری برش بزنید. یعنی دقیقا مثل وقتی که پوست سیب درختی را بصورت نواری برش میزنیم و بعد برش را رول کنید و خیلی نازک برش بزنیند تا در حین رول کردن نشکند و بدلیل نازکی نوارهای تربچه نیازی به خلال دندان ندارد. اون قلب های کوچیک هم نان تست هستند که با کاتر بشکل قلب برش بزنید و روی کار بگذارید.

منبع: atairan.com