10 راهکار که به خوب لباس پوشیدن هنگام زمستان به شما کمک کند

۱۹ تیر ۱۳۹۵

۲۷

آیا می‌‌دانید که در روزهای سرد چگونه باید لباس پوشید؟ برای زمستان، لباس مناسب و گرم دارید؟ دمای هوای بسیاری از شهرهای ایران، در زمستان بسیار پایین است و در نتیجه خوب لباس پوشیدن خیلی ضروری است.

10 راهکار که به خوب لباس پوشیدن هنگام زمستان به شما کمک کند

اگر به اندازه کافی در لباس پوشیدن دقت نکنید، بیم آن می‌‌رود که مریض شوید؛ حتی در برخی مناطق احتمال سرمازدگی نیز وجود دارد. ما در این مقاله ده راهکار آورده ایم که امیدواریم در خوب لباس پوشیدن هنگام زمستان به شما کمک کند.

دستکش گرم بپوشید

با پوشیدن دستکش، دستان خود را گرم نگه دارید و همچنین از خشک شدن پوست دست و از بین لطافت طبیعی آن به نحوی جلوگیری کنید. دستکش‌‌هایی که قسمت انگشتان آن‌‌ها یک تکه است، نسبت به آن‌‌هایی که انگشتان از هم جدا هستند، دستان شما را بیشتر گرم نگه می‌‌دارند.

زیر شلوارتان، جوراب شلواری یا ساق شلواری گرم بپوشید

برای جلوگیری از یخ کردن پاهایتان، در پوشیدن این لباس‌‌ها زیر شلوارتان تردید نکنید.

به عنوان اولین لایه، لباس‌هایی بپوشید که بدنتان را گرم نگه می‌‌دارند

لباسهایی که به بدن می‌‌چسبند، بیشتر گرما را نگه می‌‌دارند. با وجود این پوششی انتخاب کنید که پوستتان در آن بتواند به راحتی نفس بکشد وگرنه بیم آن می‌‌رود که حتی در هوای سرد زمستان هم عرق کنید و ترکیب رطوبت و سرمای هوا، ممکن است به بیمار شدن شما بیانجامد.

لایه دوم لباس‌‌های شما باید حالت عایق داشته باشند

بسیار مهم است که لایه دوم لباستان، از بدن شما در برابر سرمای بیرون محافظت کند. این لباسها باید بافت ریزی داشته باشند و جنس آن‌‌ها بهتر است پشمی باشد.

لایه رویی لباستان باید ضد آب باشد

این لباس‌‌ها از بدن شما در برابر باد، باران و برف محافظت می‌‌کند. شما می‌‌توانید از لباس‌‌هایی ساخته شده از مواد مصنوعی یا از پنبه ضد آب بهره بگیرید.

به جای لباس‌‌هایی از جنس نایلون، نوع پشمی آن‌‌ها را انتخاب کنید

بهتر است لباسهای پشمی بپوشید؛ حتی اگر لباس‌‌های نایلونی به ظاهر کیفیت بهتری داشته باشند.

چکمه‌‌هایی با کیفیت خوب بپوشید

چکمه‌‌هایی با کیفیت خوب بپوشید. چکمه یا همان بوتی که در زمستان می‌‌پوشید باید ضد آب، در برابر سرما عایق باشند و پایتان را گرم نگه دارند. همچنین باید کفی بیرونی آن‌‌ها از جنسی باشد که امکان سر خوردن شما را هنگامی که روی برف یا یخ راه می‌‌روید، به حداقل برساند.

شال یا روسری گرم و بزرگ بپوشید

شال و روسری‌‌های بسیار زیبایی در بازار وجود دارند، چرا یکی ازآن‌‌ها را تهیه نمی‌کنید. البته اگر حوصله و وقت دارید خودتان به راحتی می‌‌توانید شالی زیبا ببافید. کاموایی را انتخاب کنید که براحتی سر و گردن شما را گرم نگه می‌‌دارد. دقت کنید که همیشه گردن و گلوی‌تان را به خوبی بپوشانید.

کلاه بپوشید

کلاه جزء لاینفک روزهای برفی یا سرد زمستان است. به کمک کلاهی گرم به خوبی از سر و پیشانی خود در برابر سرما محافظت کنید.

حواستان به کودکان باشد

کودکان هنگامی که بازی می‌‌کنند، معمولا گرم‌شان می‌‌شود؛ با این حال بدن کوچک آن‌‌ها به سرعت گرمایش را از دست می‌‌دهد. دقیقا به همین دلیل دقت کنید که آن‌‌ها بعد از بازی لباس‌‌هایشان را در نیاورند؛ این کار بسیار خطرناک است و به احتمال زیاد باعث بیمار شدن آن‌‌ها می‌‌شود.

منبع: آنلاین