غیرفعال کردن شبکه‌ی وای‌فای به طور خودکار به هنگام اتصال از طریق کابل

۰۷ مرداد ۱۳۹۵

۲۳

هنگام اتصال به یک شبکه‌ی WiFi، ویندوز همیشه به قوی‌ترین شبکه‌ی در دسترس علاقه‌مند است. اگر در محدوده‌ی چندین شبکه‌ی وای‌فای شناخته‌شده قرار گرفته باشید، ویندوز مایل است به شبکه‌ای که قوی‌ترین قدرت سیگنال را دارد متصل شود، نه شبکه‌ای که سریع‌تر است یا تعداد دستگاه‌‌های کمتری به آن متصل هستند.

غیرفعال کردن شبکه‌ی وای‌فای به طور خودکار به هنگام اتصال از طریق کابل

  صرف نظر از قوی بودن یک شبکه‌ی بی‌سیم، اتصال با کابل شبکه تقریباً همیشه بهتر است و ویندوز آن را در اکثر مواقع به اتصالات بی‌سیم ترجیح می‌دهد. با این وجود اگر سیستم شما کماکان با وجود اتصال از طریق کابل به یک شبکه‌ی بی‌سیم متصل می‌شود، می‌توانید ویندوز را مجبور کنید که در صورت اتصال کابل، اتصال بی‌سیم را فراموش کند و اتصال از طریق کابل را به آن ترجیح دهد. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار می‌پردازیم.

با فرض از این که در حال حاضر به یک شبکه‌ی بی‌سیم متصل هستید، ابتدا بر روی آیکن WiFi در محیط کنار ساعت در Taskbar راست‌کلیک کنید و  Open Network and Sharing Center  را انتخاب نمایید.

اتصال از طریق کابل

پس از باز شدن پنجره‌ی  Open Network and Sharing Center، روبه‌روی قسمت Connections، شبکه‌هایی که به آن متصل هستید به چشم می‌خورد. بر روی شبکه‌ی وای‌فای مورد نظر کلیک کنید. با این کار پنجره‌ی Wi-Fi Status باز خواهد شد.

تصویر 2

در این پنجره بر روی دکمه‌ی Properties کلیک نمایید. سپس در پنجره‌ی Wi-Fi Properties نیز روی دکمه‌ی  Configure  کلیک کنید.

تصویر 3

در پنجره‌ی جدید بازشده به تب  Advanced  بروید. سپس در لیستی که در محدوده‌ی  Property  قرار دارد،   Disable Upon Wired Connection  را یافته و آن را انتخاب کنید.

اکنون در قسمت  Value  در سمت راست، گزینه‌ی Enabled را انتخاب کنید.

در پایان بر روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.

تصویر 4

با این کار هر زمان که در حال اتصال به این شبکه‌ی بی‌سیم بودید و اتصال از طریق کابل برقرار شد، ویندوز به طور خودکار اتصال از طریق کابل را به این اتصال بی‌سیم ترجیح می‌‌دهد.

لازم به ذکر است در صورتی که  Disable Upon Wired Connection  در تب Advanced به چشم نمی‌خورد به این دلیل است که کارت شبکه‌ی بی‌سیم شما از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

منبع: tarfandestan.com