راه‌حل‌های خلاقانه و بعضا عجیب و غریب برای صرفه جویی

۰۲ تیر ۱۳۹۵

۳۶

صرفه‌جویی در هزینه‌های زندگی کاری نسبتا عادی محسوب می‌شود و اکثر ما به نوعی درگیر آن هستیم.

راه‌حل‌های خلاقانه و بعضا عجیب و غریب  برای صرفه جویی

  اما این ذهنیت وجود دارد که در بعضی هزینه‌ها نمی‌توان صرفه‌جویی کرد با این حال این افراد ثابت کرده‌اند که در هر هزینه‌ای می‌توان صرفه‌جویی قابل توجهی انجام داد و اسیر قراردادهای ذهنی نشد.

بعضی از افراد کارهای عجیب و غریبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های خود انجام می‌دهند. البته قصد نداریم که این راهکارها را به شما پیشنهاد دهیم اما می‌توانید از این دیدگاه به قضیه نگاه کنید که سبک زندگی شما امری کاملا تغییرپذیر است و چنانچه اراده کنید می‌توانید آن را تغییر دهید.

در ادامه نگاهی به این راه‌حل‌های خلاقانه و بعضا عجیب و غریب خواهیم داشت:

زندگی یک کارمند گوگل در کامیون

براندون یکی از کارمندان گوگل است که در فضای 12 متری یک کامیون پارک شده در شرکت زندگی می‌کند. این مهندس نرم‌افزار 23 ساله ماهانه 121 دلار هزینه‌ی بیمه‌ی کامیون را می‌پردازد. هدف براندون این بوده است که با این کار در 90٪ از درآمد خود صرفه‌جویی کند و آن را صرف اجاره‌ی یک آپارتمان در سان‌فرانسیسکو نکند.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

او با پس‌اندازهای خود قصد دارد تا وام دانشجویی را بپردازد، مقداری را برای سرمایه گذاری نگه دارد و برای سفرش به دور دنیا تا 5 سال آینده پول ذخیره کند.


زندگی یک زن و شوهر در خانه‌ی تحت تعمیر

پرداخت وام مسکن می‌تواند یک فرآیند طولانی و پر استرس باشد. از این رو جاستین 35 ساله به همراه آلیای 33 ساله تصمیم گرفتند که یک خانه‌ی 103 ساله را خریداری کرده و بعد برای نوسازی آن اقدام کنند.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

آن‌ها خیلی از کارهای ساخت و ساز را خود انجام می‌دهند تا در هزینه‌ها 66000 دلار صرفه‌جویی کنند. جاستین و آلیا انتظار دارند که خانه‌ی آن‌ها پس از بازسازی 120000 دلار قیمت داشته باشد. آن‌ها این خانه را تنها 13000 دلار خریداری کرده‌اند. ظرف چند سال آینده آن‌ها به سود قابل توجهی خواهند رسید. چرا که خانه‌های اطراف منزل آن‌ها قیمتی نزدیک به 215000 دلار دارند و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که این قیمت ظرف سه سال آینده به 300000 دلار خواهد رسید.


زندگی مخفیانه در دفتر کار

تابستان 2012 بود که تری کی از آپارتمان خود در کالیفرنیا به دفتر کارش نقل مکان کرد. او 500 روز را در دفتر کار خود به طور مخفیانه سپری کرد و از این طریق توانست 20000 دلار صرفه‌جویی کند و آن را صرف سفر و علاقه‌مندی‌های خود کند. اکنون این مرد لس‌آنجلسی در خانه‌ای متصل به یک کامیون زندگی خود را می‌گذراند.


بازنشستگی در 30 سالگی به علت پس‌انداز

پیتر ادنی یک مهندس نرم افزار است که پس از صرف 10 سال کار، توانست در سن 30 سالگی بازنشست شود. او و همسرش سیمی با صرفه‌جویی در زندگی و پس‌انداز دو سوم درآمد پیتر توانستند تا برای دوران بازنشستگی اندوخته‌ی قابل توجهی را ذخیره کنند.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

اکنون این زن و شوهر به همراه فرزندشان زندگی راحتی دارند و درآمد سالانه‌ی آن‌ها 25000 دلار است.


5 ماه زندگی داخل ون

جیسون روسلین 24 ساله که در شرکت تسلا کار می‌کند حدود 5 ماه را داخل یک ون زندگی کرد. او برای حمام از دوش باشگاه بدنسازی استفاده می‌کرد.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

پس از مدت 5 ماه او توانست به سبک عادی زندگی‌اش برگردد و نزدیک به 10000 دلار پس‌انداز داشته باشد و به این طریق وام دانشجویی خود را تسویه کند.


زندگی دانشجویی در خانه‌ی 13 متری

وقتی جویل وبر متوجه شد که هزینه‌ی خوابگاه دانشگاه تگزاس برای او گران تمام می‌شود تصمیم گرفت که دست به کار شود و خانه‌ای برای خودش بسازد. از این رو با هزینه‌ای کمتر از 15000 دلار خانه‌ای کوچک در حیاط خلوت خانه‌ی یکی از دوستانش ساخت. او مجبور شد که همه‌ی پس‌انداز و پول خود را برای این خانه خرج کند و بنا به گفته‌ی خودش، این کار او یک ریسک بود! اما اکنون خیالش راحت است که هیچ هزینه‌ای برای اجاره نمی‌پردازد و می‌تواند بدون وام فارغ‌التحصیل شود.


زندگی در قایق بادبانی 12 متری

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

سارا کارتر 23 ساله طی یک تصمیم‌گیری عجیب از آپارتمان خود به یک قایق بادبانی نقل مکان کرد. اکنون او هزینه‌های آب و برق و اینترنت را می‌پردازد و ماهانه 350 دلار هزینه‌ی اسکان او می‌شود. با توجه به این که اجاره یک آپارتمان یک خوابه در سان فرانسیسکو ماهانه 3500 دلار است، این رقم، صرفه‌جویی قابل توجهی محسوب می‌شود.


زندگی یک دانشجو در ون

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بوفالو در سال 2005، کن ایلگانس 32000 دلار بابت وام دانشجویی بدهکار بود. او به آلاسکا نقل مکان کرد و دو سال از زندگی خود را صرف شغل‌های عجیب کرد و تمام سعی‌اش این بود که درآمد ساعتی 9 دلار خود را پس‌انداز کند تا بتواند بدهی دانشگاه را پرداخت کند.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

وقتی که برای دوره‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه دوک ثبت نام کرد، تصمیم گرفت که اشتباه مالی گذشته را مرتکب نشود. از این رو یک ون به مبلغ 1500 دلار خرید و از فضای داخل آن به عنوان یک خوابگاه کوچک استفاده کرد. در سال 2011 توانست بدون بدهی وام، از دانشگاه فارغ التحصیل شود.


تلاش یک زوج برای بازنشستگی

حدود 13 سال پیش، جرمی جاکوبسن و وینی تسنگ تصمیم گرفتند که به طور جدی برای پس‌انداز در زندگی خود اقدام کنند. آن‌ها دست به تغییر شیوه‌ی زندگی خود زدند و 70% از درآمد خود را که جمعا 135000 دلار می‌شد، پس‌انداز کردند. 10 سال بعد هر دوی آن‌ها تقاضای بازنشستگی کردند.

آنها در وبلاگ خود نوشته‌اند: "برای چنین پس‌اندازی لازم بود که هزینه‌های خود را در مواردی مثل حمل و نقل، غذا، خانه و تفریح کاهش دهیم. از این رو با دوچرخه و اتوبوس رفت و آمدهای خود را انجام می‌دادیم. در آپارتمانی زندگی می‌کردیم که منطقه‌ی آن قابل پیاده روی بود. غذای خانگی می‌خوردیم و مصرف گرایی را کامل کنار گذاشتیم و به این ترتیب هزینه‌های زندگی خود را به طور قابل توجهی کاهش دادیم. " در سه سال گذشته، آن‌ها توانستند در تعطیلات خود به مکزیک، گواتمالا، تایوان، بلیز و سراسر ایالات متحده سفر کنند.


رفت و آمد 1150 کیلومتری از اسپانیا به لندن

مانند بسیاری از اهالی لندن، سام کوکنی نسبت به هزینه‌ی اجاره خانه‌ی بالا ناراضی بود. این مرد 32 ساله که شغلش مدیریت شبکه‌های اجتماعی بود تصمیم گرفت آپارتمانی با قیمت مناسب در خارج از کشور اجاره کند. او توانست آپارتمانی در بارسلونای اسپانیا پیدا کند.

صرفه‌ جویی های باورنکردنی بعضی از افراد

در حال حاضر او برای رفتن به سر کار هر روز سوار هواپیما می‌شود تا ساعت 9: 30 صبح پشت میز کار خود در لندن حاضر شود. او در وبلاگ خود نوشته است که توانسته است با این راهکار مبلغی را در هر ماه پس‌انداز کند. البته این رفت و آمد 5 و نیم ساعته هم برای سام هزینه دارد از این رو او هر روز به محل کار نمی‌رود و با شرکت توافق کرده است که بعضی روزها در خانه کار خود را انجام دهد.


زندگی در پارکینگ گوگل

وقتی پت داندرا توانست شغلی در گوگل پیدا کند، به همراه همسرش کارا تصمیم گرفتند که درآمد خود را صرف اجاره‌ی سنگین خانه در سیلیکون ولی نکنند. از این رو آن‌ها یک خودروی RV کوچک خریدند و آن را در پارکینگ گوگل قرار دادند. در دورانی که در پارکینگ زندگی می‌کردند برق و آب نداشتند اما توانستند 80% در درآمد پت صرفه‌جویی کنند. آن‌ها هنوز RV خود را دارند اما آن را در مقابل منزل خود پارک کرده‌اند.

منبع: zoomit.ir