چند نکته برای انتخاب لباس مناسب برای فصل تابستان

۲۰ تیر ۱۳۹۵

۱۷

امسال تابستان نیز همانند سال گذشته شلوارک‌های کوتاه طرفداران بسیار دارند. شلوارک‌های جین، شکل‌های مختلفی دارند، برخی بسیار پر رنگ و شاد هستند و تعدادی نیز رنگ‌های خنثی دارند معمولاً خانم‌ها این شلوارک‌ها را با تی‌شرت مورد علاقه‌شان ست می‌کنند.

چند نکته برای انتخاب لباس مناسب برای فصل تابستان

تاپ‌های زنانه و دخترانه مناسبی هم با این شلوارک‌ها استفاده می‌شوند معمولاً تابستان فصل تاپ‌هایی با رنگ‌های بسیار روشن است و توصیه ما برای تابستان امسال رنگ آبی روشن است.

در کنار این لباس‌های شاد و خنک تابستانی می‌توانید به جای صندل‌های چرم و تیره از کفش‌های پارچه‌ای روشن با رنگ‌های شاد استفاده کنید. صندل‌های آبی و صورتی روشن گلادیاتوری فوق‌العاده هستند. در ماه‌های گرم تابستان چندان به فکر کامل به نظر رسیدن نباشید، چرا که در این حالت احساس گرمای بیشتری خواهید کرد، فقط کافی است که در کنار لباس تابستانی‌‌تان از عینک آفتابی و صندل مناسب استفاده کنید. بهتر است که از لباس‌های مشکی رنگ کمتر استفاده کنید و اگر به این رنگ علاقه دارید سعی کنید روزها از آن استفاده نکنید.

در فصل تابستان علاوه بر گرمای هوا، تردد مردم و اتومبیل‌ها در خیابان‌ها نیز بسیار بیشتر می‌شود و گویی همه مردم فشار بیشتری را متحمل می‌شوند. بنابراین باید لباس‌های خود را با زیرکی و درایت انتخاب کنید تا با کمک آنها قدری از این فشارها کاسته شود.

لباس‌های چرم

امسال از این نوع پارچه‌ها نیز برای تهیه لباس‌ها استفاده شده است. پیراهن‌های کوتاه، تاپ‌های زیبا با پارچه‌های چرم سبک در کنار برخی زیورآلات مثل گردنبند، کمربند و... بسیار شیک می‌شود.

شلوارک‌های برمودا

این شلوارک خیلی دخترانه هستند و تقریبا هر سال طرفداران زیادی دارند و بسیار هم شیک به نظر می‌رسند.

لباس‌های سفید و سیاه

فصل گرم سال همواره در ذهن ما رنگ‌های روشن و سفید را تداعی می‌کند و معمولاً هر سال تابستان بازار لباس‌های روشن با پارچه‌های گلدار داغ داغ است، اما امسال طراحان روی پارچه سیاه و سفید بیشتر تأکید دارند و البته از پارچه‌های گلدار نیز استفاده کرده‌اند این نوع پارچه‌ها معمولاً ارزان قیمت هستند و اغلب از عهده خرید آنها برمی‌آیند.

لباس‌های مدرن با طرح نظامی

به نظر می‌رسد که این سبک از لباس‌ها تابستان امسال در میان آقایان بیشترین طرفدارها را دارد و احتمالاً تولید انواع مختلف این طرح‌ها با پارچه‌های متفاوت برای فصل پاییز نیز ادامه خواهد داشت.

لباس‌های خاکستری و آبی ملایم

لباس‌های خاکستری ملایم و آبی کمرنگ (از تاپ و تی‌شرت گرفته تا دامن، پیراهن و شلوار) همواره در فصل تابستان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند این رنگ‌ها به راحتی هر چیزی ست می‌شوند. بنابراین هم آقایان از این لباس‌ها استفاده می‌کنند و هم انتخاب خوبی برای خانم‌هاست.

چه پارچه‌هایی برای تابستان بهتر است؟

در فصل تابستان همواره به سراغ پارچه‌های سبک‌تر بروید تا گرما شما را کمتر اذیت کند. لباس‌های تابستانی باید قابلیت جذب عرق بدن، نازک و بافت نرمی هم داشته باشند.   لباس‌های نخی از بهترین و مناسب‌ترین پارچه‌های مختص فصل گرما هستند. فیبر طبیعی  و بافت نرمی دارند. در عین حال نیز شیک و جذاب به نظر می‌رسند. این پارچه‌ها در فصل تابستان با طرح‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند.

لباس‌های نخی و پلی‌استر که البته مقدار پنبه بیشتری دارند نیز در فصل تابستان مصرف زیادی دارند. از آنجا که لباس‌های صددرصد نخ خیلی زیاد چروک می‌شوند و باید مرتب اتو شوند، این شکل ترکیبی از لباس‌ها نیز بسیار ایده‌آل است. پنبه این لباس‌ها باعث خنک شدن شما می‌شود و پلی‌استر آن باعث می‌شود که لباس‌تان کمتر چروک شود.

پارچه‌های کتانی

این پارچه‌ نیز در تابستان بسیار استفاده می‌شوند و از پنبه سفت درست می‌شوند. این لباس‌ها می‌توانند عرق بدن را جذب کنند و در آنها به راحتی پوست‌تان نفس می‌کشد. البته پارچه‌های کتانی سبک برای فصل تابستان مناسب‌تر از انواع سنگین‌تر و زبرترشان است.

اندام‌های مستطیلی

این اندام بسیار پسرانه هستند، چرا که صاف و بدون پستی و بلندی هستند. افرادی که اندام مستطیلی دارند باید از لباس‌هایی استفاده کنند که کمی به آنها حجم بدهد، مخصوصاً به سینه‌ها و شانه‌ها از کمربند روی پیراهن استفاده کنند و بیشتر سراغ پارچه‌هایی بروید که تزئینات بیشتری دارند.

لباس‌های لنین

بسیار خنک هستند و از بهترین پارچه‌های فصل تابستان به شمار می‌روند. مردم نواحی بسیار گرم کره زمین لباس‌هایی با پارچه‌های صددرصد لنین را ترجیح می‌دهند.

چند نکته بیشتر

در فصل تابستان از لباس‌های سفید بیشتر استفاده کنید تا احساس راحتی و خنکی بیشتر کنید.

سعی کنید بیشتر از لباس‌های گشاد در این فصل استفاده کنید.

علاوه بر مدل لباس به جنس پارچه، اندازه و رنگ آن نیز اهمیت دهید.

استفاده از زیورآلات و وسایل جانبی لباس‌ها را به حداقل برسانید تا احساس راحتی بیشتری کنید.

اندام‌های گلابی شکل از لباس‌هایی که پایین تنه جذب دارند استفاده نکنند، چرا که با وجود بالاتنه کوچک و پایین‌تنه بزرگ، بیشتر به این بخش از بدن‌شان توجه می‌شود. از لباس‌های یقه هفت استفاده کنید و یک گردنبند نیز روی گردن داشته باشند.

اندام‌هایی که بالاتنه درشت و پایین تنه و دور کمر بسیار کوچک دارند که به آنها اندام‌های ساعت شنی می‌گویند. بهتر است که از دامن‌های چین‌دار و پلیسه‌ای استفاده کنند. برای این افراد، دامن‌های کوتاه و پیراهن‌های بالای زانو مناسب‌تر است.

منبع: زندگی آنلاین