ارتباط خودکشی و شغل افراد

۱۴ تیر ۱۳۹۵

۱۸

بر اساس مطالعه جدید مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، فعالیت در برخی مشاغل احتمال اقدام به خودکشی را افزایش می‌دهد.

ارتباط خودکشی و شغل افراد

کارشناسان آمریکایی در این بررسی مشاهده کردند که بین سال‌های 2000 تا 2012 مجموع نرخ خودکشی در افراد 16 سال به بالا افزایش 21 درصدی داشته است به گونه‌ای که  از هر 100 هزار نفر در آمریکا 13 تا 16 نفر دست به خودکشی می‌زنند.

در این گزارش آمده است نرخ خودکشی در بین  کشاورزان،   ماهیگیران  و  جنگلبان‌ها  به میزان چشمگیری بالاتر است و  به ازای هر 100 هزار نفر 85 مورد خودکشی  در میان آنها رخ می‌دهد. همچنین  مردان  در این مشاغل بیشتر احتمال دارد دست به خودکشی بزنند.

"وندی لیکاموا" نویسنده ارشد این مطالعه گفت:   پایین بودن سطح درآمد،   میزان تحصیلات  و  عدم دسترسی به خدمات مراقبت سلامت  در این زمینه تاثیرگذار است.

همچنین در این گزارش تاکید شده  از آنجایی که کشاورزان در معرض انواع آفت کش‌ها قرار دارند که می‌تواند بر سیستم عصبی‌شان تاثیر بگذارد و به بروز افسردگی در آنان کمک کند احتمال اقدام به خودکشی بالاتر است.

به گزارش هلث دی نیوز، علاوه بر این افرادی که در مشاغلی همچون  ساخت و ساز ساختمان،   نصب و نگهداری از تجهیزات  و  تعمیرات  فعالیت دارند به دلیل  تماس طولانی‌مدت با مواد شیمیایی حلال که به سیستم اعصاب آسیب می‌رسانند، بیشتر احتمال دارد دست به خودکشی بزنند.

بر اساس این مطالعه به لحاظ جنسیتی نیز  مردان  در مشاغل  ماهیگیری،   جنگلبانی  و  کشاورزی  وزنان  در مشاغل خدمات حفاظتی نظیر  ماموران پلیس  و  آتش‌نشانی  بیشترین آمار اقدام به خودکشی را دارند.

منبع: isna.ir