طراحان مد و ایجاد مد های جدید

۳۰ خرداد ۱۳۹۵

۲۱

گرایش اصلی طراحان برای کفش‌های بهار و تابستان به سمت کفش‌هایی است که در سالهای گذشته مد بودند.

طراحان مد و ایجاد مد های جدید

کیف

مجموعه کیف‌های بهار دارای تنوع بسیاری است. کیف‌های سال جدید برخی وسایل جانبی را دارند که هم باعث زیباتر به نظر رسیدن ظاهر شما می‌شوند و هم بر منحصر به فرد بودن شخصیت شما می‌افزایند. استفاده از خطوط هندسی از گرایش‌های فصل جدید است.

در طراحی کیف‌های شیک و مد روز، بیشتر روی شکل بخش‌های مختلف کیف و استفاده از چاپ‌های هندسی روی آنها تأکید شده است. طبق آخرین گزارش‌ها کیف‌هایی با رنگ‌های روشن و نئونی از قبیل نارنجی و صورتی و سبز و زرد در بهار محبوب‌تر خواهند شد. نه تنها رنگ‌‌های روشن مورد توجه هستند بلکه کیف‌های سیاه و سفید، رنگ‌های پاستلی، بژ، سبز، بنفش، سبز زمردی و آبی نیز مد هستند.

کیف‌هایی با رنگهای ترکیبی نیز همچون سال‌های گذشته رایج خواهند بود. به هنگام طراحی کیف‌ها، طراحان مد بیشتر کوشیده‌اند از چرم خزندگان یا مواد مشابه استفاده کنند. افزون بر این‌، جنس کیف‌ها، کیف‌هایی از جنس بافته‌شده و یا پارچه‌هایی با تار و پودهای مجزا نیز طرفداران خاص خود را خواهند داشت.

یکی از جدیدترین مدل کیف‌ها برای بهار کیف‌هایی هستند که روی آنها حفره وجود دارد. این حفره‌ها یا ساده هستند یا طرح‌های مختلف دارند، و در جنس‌های متفاوت طراحی می‌شوند.

استفاده از چرم خزندگان یا چاپ‌هایی که شباهت زیادی به آنها دارند، در رنگ‌های بسیار طبیعی و حتی گاهی در رنگ‌های بسیار غیرعادی، طرح‌هایی از گل‌‌های درشت و چاپ‌هایی به شکل مختلف روی آنها نیز مد خواهد شد.   کیف‌های بهار تزئین درخشانی از سنگ‌ها، میخ‌های پرچ شده، زیورآلات فلزی و مهره‌های تزئینی از قبیل منجوق دارند.

کیف‌های تزئین شده به سبک قدیمی نیز دوباره مد می‌شود. برخی از طراحان مد، از مدل‌های منحصر به فردتر با طرح‌های قلاب‌دوزی شده با سنگ‌های تزئینی و منجوق استفاده می‌کنند. از زنجیرهای فلزی با حلقه‌های بزرگ به عنوان دسته برای کیف‌های فصل جدید، استفاده می‌شود.

عمده‌ترین سبک کیف‌ها در بهار، کیف‌های کوچک دستی، کیف‌های دوشی و کیف‌های بنددار با دسته بلند هستند. این مدل کیف‌ها، چند سال پیش نیز مد بودند. در میان مدل‌های کیف‌های ساحلی، کیف‌های بزرگ حجیم و معمولاً شبیه ساک و نیز کوله‌پشتی‌ها در شکل‌های هندسی مختلف نیز محبوب هستند.

کیف‌های دستی حصیری و بافت و یا کیف‌های نرم پارچه‌ای نیز در بهار و تابستان امسال بیشتر از قبل دیده می‌شوند. قرار است که بیشتر کیف‌ها به رنگ‌های آبی، مرجانی، صورتی، قرمز، لیمویی و نئونی باشند. در این میان کیف‌های چاپ‌دار، کیف‌هایی با طرح‌های هندسی، گلدار و طرح‌هایی دیگر نیز محبوب خواهند شد. کیف‌های بهار بسیار متنوع خواهند بود و از وسایل جانبی بسیاری برای تزئین آنها استفاده شده است، مانند پولک، منگوله، حاشیه‌های فلزی، حلقه‌های پلاستیکی و چوبی و حتی برخی روسری‌های رنگی.

کفش‌ها

گرایش اصلی طراحان برای کفش‌های بهار و تابستان به سمت کفش‌هایی است که در سالهای گذشته مد بودند. البته، توانسته‌اند در این زمینه از رنگ‌های روشن و درخشان، چاپ‌‌های مختلف و مواد ابتکاری متفاوت استفاده کنند. در کفش‌های مد فصل جدید، تنوع زیادی دیده می‌شود. مدل پاشنه و کف کفش‌ها عوض شده است.

پاشنه‌های سوزنی، مربعی و حتی پاشنه‌هایی که قسمت پایین آنها پهن‌تر از قسمت بالایی است، دوباره مد می‌شود. در این فصل کفش‌هایی با کف‌های کاملاً صاف یا کف‌های ضخیم و بلند و نیز کفش‌های لژدار رایج خواهند شد. افزون بر کفش‌های رسمی زنانه که بسیار ساده بوده و قسمت روی پا را نمی‌‌پوشانند، کفش‌های بدون پاشنه و نیز کفش‌های جلوباز مد هستند و نیز شاهد کفش‌هایی با برش‌های غیرعادی در اشکالی متنوع هستیم.

مواد شفاف و پشت‌نما گرایش جدیدی در این فصل هستند. کفش‌های شفاف در هر مجموعه‌ای یافت می‌شود. مواد شفاف به طور عمده در ایجاد اجزای ساختاری بزرگ کفش از قبیل کف کفش، پاشنه، لژ و کف‌های ضخیم و بلند به کار می‌رود. محبوب‌ترین گرایش کفشی که در فصل جدید از سوی طراحان مد، مورد توجه قرار گرفته است، کفش‌های پاشنه بلند است.

استفاده از چرم مار و فلزها نیز در این فصل رایج خواهد بود. از چرم مار و فلز تنها در قالب کفشها استفاده نمی‌شود، بلکه در قسمت پاشنه و کف کفش نیز به کار می‌روند و برخی از طراحان به صورت ترکیبی از هر دوی آنها در کفش‌ها استفاده می‌کنند. کفش‌های سیاه و سفید، قهوه‌ای و رنگ‌های پاستلی و رنگ‌های پر جنب و جوش در این فصل رایج هستند.

عینک‌های فصل بهار و تابستان

عینک‌های خلبانی سال گذشته، کم‌کم جای خود را به عینک‌های با مدل‌های اشکال هندسی، پروانه‌ای و چشم گربه‌ای در فصل جدید می‌دهند. یکی از ویژگی‌های اصلی در عینک‌های جدید، سایز بزرگ آنهاست که تصویر زنانه منحصر به فردی را ایجاد می‌کنند، بیشتر مدل عینک‌های مجموعه‌های جدید، دارای شیشه‌های کاملاً تیره و تاریک هستند.

گرایش فصل جدید، عینک‌هایی با شیشه‌های گرد و بزرگ و فرم و عدسی‌های غیرعادی است. برای مشخص کردن شکل‌های اصیل، طراحان اغلب از یک فرم نسبتاً ضخیم از رنگ‌های مغایر و اجزای تزئینی درخشان استفاده می‌کنند. در میان فرم‌ها، مناسب‌ترین آنها برای خانم‌ها در فصل بهار، فرم‌های جدید پلاستیکی در رنگ‌های متنوع و مختلف است.

این فرم‌ها اغلب طرح حیوانات را دارند یا اینکه به صورت فرم‌های شفاف هستند. تضاد میان فرم‌های روشن و شیشه‌های تاریک، از ویژگی‌های بارز عینک‌های آفتابی در سال جدید است.

رنگ شیشه‌های عینک‌ها اغلب مشکی، قهوه‌ای و خاکستری است. اما برخی از طراحان از مدل‌‌های رنگی متناسب با رنگ لباس نیز استفاده می‌کنند. در میان عینک‌ها که مخصوص بهار و تابستان طراحی شده‌اند، عینک‌های تزئینی با قاب‌های بزرگ و نگین‌دار جایگاه ویژه‌ای دارند.

منبع: زندگی آنلاین