علت کوچک بودن باتری گلکسی نوت 7 نسبت به گلکسی S7 چیست؟

۱۶ مرداد ۱۳۹۵

۱۷

سامسونگ نیازمند فضای بیشتر برای قلم S Pen بوده و بر همین اساس 100 میلی آمپر از ظرفیت باتری گلکسی نوت 7 کم شده است.

علت کوچک بودن باتری گلکسی نوت 7 نسبت به گلکسی S7 چیست؟

گلکسی نوت 7 سامسونگ جدیدترین فبلت پرچمدار در خط تولید این شرکت مطرح کره ای محسوب می شود و در شرایطی که بسیاری آن را با عموزداه خود یعنی گلکسی S7 اج مقایسه می کنند اما یک تفاوت قابل توجه ین این دو گوشی هوشمند وجود دارد: گلکسی نوت 7 از باتری کوچکتری به رغم اندازه بزرگتر نسبت به گلکسی S7 اج برخوردار است.

گلکسی نوت 7 از ابعادی برابر با 153.5 در 73.7 در 7.9 میلیمتر بهره می برد و به باتری 3, 500 میلی آمپر ساعتی مجهز شده است که بزرگترین باتری بکار گرفته شده در سری گوشی های هوشمند گلکسی نوت محسوب می شود. با این وجود، گلکسی S7 اج که در ماه آوریل معرفی شده دارای ابعادی برابر با 150.9 در 72.6 در 7.7 میلیمتر است و از باتری 3, 600 میلی آمپر ساعتی سود می برد. سامسونگ دلیل ظرفیت کمتر باتری گلکسی نوت 7 را توضیح داده که خیلی ساده به مشخصات آن باز می گردد.

به گفته یکی از نمایندگان سامسونگ، ما نیازمند فضای بیشتر برای قلم S Pen بودیم و بر همین اساس 100 میلی آمپر از ظرفیت باتری گلکسی نوت 7 کم شده است. با این وجود، سامسونگ روی بهینه سازی نرم افزاری برای حفظ عمر باتری مشابه با آن چه در گلکسی S7 اج شاهد بودیم، کار می کند.

هر دو گوشی گلکسی نوت 7 و گلکسی S7 اج از نمایشگرهایی که در دو سمت خمیده هستند، بهره می برند. گلکسی نوت 7 نخستین گوشی هوشمند در سری نوت است که از این ویژگی بهره می برد. در قسمت پشت هر دو گوشی نیز از شیشه های خمیده در دو سمت استفاده شده است. به گفته سامسونگ، این خمیدگی ها اجازه می دهند دستگاه هرچه بهتر در دست کاربر جای بگیرند و همچنین به رغم اندازه نمایشگرهایی که در دسته فبلت ها قرار می گیرند، در کل دستیابی به اندازه کوچکتر گوشی هوشمند را امکان‌پذیر می سازند.

منبع: عصر ایران