قدم به قدم با انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ همراه باشید

۱۹ مهر ۱۳۹۵

۷

دیگر همه کم‌وبیش اخبار مربوط به منفجرشدن گلکسی نوت 7 را شنیدیم. سامسونگ در ماه گذشته دست‌به‌کار شد و از کاربران خواست که گوشی‌های خریداری‌شده را برای تعویض پس بیاورند. بااین‌وجود هنوز خبر بروز حادثه از اطراف دنیا به گوش می‌رسد.

قدم به قدم با انفجار گلکسی نوت 7 سامسونگ همراه باشید

همین چند روز پیش بود که یکی از گوشی‌هایی که تصور می‌شد سالم باشد، آتش گرفت و مقدمات انجام تحقیقات فدرال را فراهم آورد. برخی فکر می‌کنند اگر این مشکل ادامه پیدا کند، سامسونگ مجبور به اعلام فراخوان دومی خواهد شد. بیشتر ما عکس‌های بعد از انفجار را دیده‌ایم و حالا آزمایشی بر دستگاه Galaxy Note 7 صورت گرفته تا ببینیم در زمان خراب شدن باتری، گوشی تا چه حد می‌سوزد.

این عکس‌ها از آزمایشگاه Applied Energy Hub در سنگاپور منتشرشده است. محققان در این آزمایش بر یک دستگاه Galaxy Note 7 کاملاً شارژ شده فشار اعمال می‌کنند تا ببینند گوشی تا چه حد دوام می‌آورد. در این آزمایش فشار به آهستگی زیاد می‌شد تا گوشی منفجر شود. زمانی که دستگاه به آخرین حد تحمل خود رسید، کاملاً آتش گرفت و سوخت. هنوز معلوم نیست که این دستگاه تعویضی بوده یا نه.

اگر بخواهیم منصفانه برخورد کنیم، اول باید ببینیم که این گلکسی نوت 7 قبل از منفجرشدن تا چه میزان فشار را متحمل شده و بعد به سرزنش ایرادات ساخت بپردازیم. هر دستگاه دیگری هم اگر مجبور به تحمل شرایط سخت بیش از توانش باشد، دچار سرنوشتی مشابه می‌شود؛ چراکه باتری‌های لیتیوم یونی در صورت باز شدن آتش‌گرفته و منفجر می‌شوند.

منبع: فارنت