طرز تهیه خوراک سبزیجات تند کم کالری

۰۶ خرداد ۱۳۹۵

۵۸

دستور پختی که امروز آموزش آن را برایتان می گذاریم فوق العاده کم کالری و البته سرشار از مواد مغذی است. می توانید به انتخاب خودتان سبزیجات را کم یا زیاد و حتی تغییر دهید. همچنین بنا به سلیقه خودتان می توانید انواع لوبیا را نیز به کار ببرید. مواد لازم برای خوراک تند سبزیجات رژیمی: * لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، و هر لوبیایی که دوست دارید، شسته شده و خشک شده

طرز تهیه خوراک سبزیجات تند کم کالری

مواد لازم:

راز درست کردن خوراک تند سبزیجات رژیمی

سه مورد اول در لیست مواد لازم را در یک ماهی تابه نچسب بزرگ که با روغن گیاهی چرب شده است روی حرارت متوسط رو به بالا به مدت 10 دقیقه سرخ کنید، قارچ و کدوها را اضافه کنید، 3 دقیقه دیگر سرخ کنید. پودر فلفل، ریحان خشک و فلفل سیاه را اضافه کنید، و پنج دقیقه دیگر بپزید.

سس گوجه و آب گوجه فرنگی را با هم در زودپز ترکیب کنید و خوب هم بزنید. گوجه فرنگی هایی که مکعبی برش داده اید را به همراه لوبیاها، ذرت و میکس هویج (که ابتدا درست کردید) به زودپز اضافه کنیددرپوش را بگذارید و به مدت 8 ساعت روی حرارت پایین آن را بپزید.

راز درست کردن خوراک تند سبزیجات رژیمی

نکته:

اگر این غذا را خوب بسته بندی کنید و در فریزر ذخیره نمایید می توانید تا بیش از 2 ماه آن را استفاده کنید. اطلاعات تغذیه ای مواد گفته شده در این دستور پخت برای 15 وعده ارائه شده، هر وعده شامل یک و یک دوم فنجان می باشد. اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا است.

راز درست کردن خوراک تند سبزیجات رژیمی

کالری: 124

کلسترول از چربی در یک وعده: 0.0 درصد

چربی در یک وعده: 0.8 گرم

چربی اشباع در یک وعده: 0.1 گرم

چربی غیر اشباع در یک وعده: 0.1 گرم

چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: 0.2 گرم

پروتئین در یک وعده: 7.4 گرم

راز درست کردن خوراک تند سبزیجات رژیمی

کربوهیدرات در یک وعده: 24.5 گرم

فیبر در یک وعده: 7 گرم

کلسترول در یک وعده: 0.0 گرم

آهن در یک وعده: 2 میلی گرم

سدیم در یک وعده: 566 میلی گرم

کلیسم در یک وعده: 63 میلی گرم

منبع: ایران ناز