روش تهیه شمع دو جداره

۲۹ دی ۱۳۹۴

۷۰

این نوع شمع را می توان به روش های مختلف درست کرد. در یکی از این روش ها، از دو قالب استفاده می شود که ابتدا پارافین معمولی را آب کرده و پس از کار گذاشتن فتیله در قالب، پارافین معمولی را در قالب می ریزیم. پس از سرد شدن آن را به روش هایی که قبلا گفته شده از قالب جدا می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

روش تهیه شمع دو جداره

مواد لازم:

1-  پارافین معمولی و پارافین گل

2-  گلهای مصنوعی (پلاستیکی، بلندر، طبیعی خشک شده، صدف)

3-  فتیله آماده شده

4-  قالب یک شکل در 2 سایز

این نوع شمع را می توان به روش های مختلف درست کرد.   در یکی از این روش ها،   از دو قالب استفاده می شود که ابتدا پارافین معمولی را آب کرده و پس از کار گذاشتن فتیله در قالب، پارافین معمولی را در قالب می ریزیم. پس از سرد شدن آن را به روش هایی که قبلا گفته شده از قالب جدا می کنیم.

در مرحله بعد  با سوزن ته گرد گلها را به پارافین سفت شده وصل می کنیم و آن را پس از رد کردن فتیله از قالب سایز بزرگتر، پارافین گل را در قالب بزرگتر بریزید.

نکته)  هرچه سایز قالب ها به هم نزدیکتر باشد گلها بهتر دیده خواهند شد.

روش دوم)   در این روش ابتدا سطح قالب را چرب کرده و آنرا از پارافین گل پر کنید و تا زمانی که یک لایه چند میلیمتری دور قالب سفت شود صبر کنید و بعد پارافینهای اضافه را از قالب خارج کنید. سپس فتیله گذاری کرده و گلها را (ترجیحاً مسطح تر و ظریفتر) به کناره داخلی قالب و روی پارافین سفت شده به آرامی بچسبانید. حال، پارافین معمولی را به آرامی درون قالب بریزید.

البته می توانید از برچسبهای شفاف در طرحهای مختلف برای تزئین روی شمع های آماده شده خود استفاده نمایید.

منبع: بیتوته