آئودی اولین خودروی تمام الکتریکی را تولید می کند

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

۶۸

آئودی امسال با سرمایه‌گذاری عظیم 3.4 میلیارد دلاری در تاسیس کارخانه‌ای جدید با تجهیزات کاملا نوین به دنبال توسعه‌ و بروزرسانی بیشتر از 20 مدل از محصولات خود است که تعدادی از آن‌ها تا پایان سال جاری میلادی عرضه خواهد کرد.

آئودی اولین خودروی تمام الکتریکی را تولید می کند

آئودی قرار است بیشتر از 20  مدل از محصولات خود را با فیس‌لیفت و بروز رسانی‌هایی به تولید برساند. اولین مدل، کراس‌اوور کوچک Q2 خواهد بود. همچنین آئودی با اضافه کردن مدل هیبریدی Q7  خانواده‌ی این شاسی بلند قدرتمند را کامل‌تر خواهد کرد. مدلی ویژه و بسیار قدرتمند نیز از این سری با نام  SQ7 به تازگی معرفی شده که از فناوری نوین توربوشارژر‌های برقی استفاده می‌کند.   همانطور که می‌دانید سری Q آئودی به خودروهای شاسی‌بلند تعلق دارد.

سال آینده آئودی از پرچم‌دار جدید خودروهای لوکس خود، مدل A8 پرده‌برداری خواهد کرد که از تکنولوژی رانندگی نیمه‌خودکار سود خواهد برد.   آئودی A8 اولین خودروی تولیدی این شرکت خواهد بود که از این تکنولوژی بسیار پیشرفته استفاده می‌کند. این تکنولوژی قابلیت راندن خودرو را به صورت کاملا خودکار در ترافیک شهری با حداکثر سرعت 60  کیلومتر در ساعت دارد. یکی از اعضای بلند‌پایه‌ی هیئت مدیره‌ی آئودی در این‌باره گفته است:

ما در آئودی تا سال 2025 خودرو‌های کاملاً خود‌ران و بی نیاز از راننده تولید خواهیم کرد.

آئودی

همچنین کارخانه‌ی تولید و مونتاژ این شرکت در کشور مکزیک که به قسمت‌های پایانی ساخت خود نزدیک می‌شود، امسال به بهره‌برداری می‌رسد  و در آن تولید نسل دوم کراس‌ا‌ُور محبوب Q5 در نیمه دوم سال جاری آغاز  خواهد شد. در حال حاضر کشور مکزیک به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان بدل شده است. این کشور که در رده‌بندی جهانی در جایگاه هفتم است تا سال 2020  با پیشی گرفتن از کره‌جنوبی به جایگاه ششم و پشت سر غولِ بزرگ خودروسازی اروپا، کشور آلمان قرار خواهد گرفت. نیروی کار ارزان، نبود قوانین دست ‌و ‌پاگیر برای سرمایه‌گذاری و همچنین ارزان بودن زمین برای تاسیس کارخانجات از عوامل رشد صنعت خودروسازی در مکزیک به شمار می‌رود.

به گفته‌ی آئودی این شرکت در حال آماده‌سازی تولید اولین خودروی تمام الکتریکی خود است که در سال 2018  به بازار خواهد آمد. این مدل که احتمالا Q6 Etron نام خواهد داشت، در کارخانه‌ی تولید باتری‌های شرکت آئودی در شهر بروکسل بلژیک تولید خواهد شد. این مدل جدید که انتظار می‌رود یک شاسی بلند باشد دارای شعاع حرکتی بیشتر از 480  کیلومتر است.

سری A4 محصولات آئودی هم با اضافه شدن مدل‌های متنوع Allroad و مدل بسیار جذاب A4 Avant با پیشرانه‌ی 354 اسب بخاری تکمیل می‌شود.

با این که آئودی در رسوایی موتورهای دیزلی فولکس‌واگن نقش پر رنگی دارد اما در سال 2015  آمار فروش بسیار خوبی را به جای گذاشت. با تولید 1.8  میلیون دستگاه خودرو توانست درآمدی 5.4  میلیارد دلاری کسب کند.

آئودی

برای سال 2016  هم این خودروساز گسترش بازار و تولید بیشتر را مد‌نظر قرار داده و در همین راستا در مدت چهار ماه اول امسال با تحویل بیش از 620  هزار دستگاه خودرو، رشدی 4.9  درصدی نسبت به سال گذشته داشته است. آئودی با در نظر گرفتن سود عملیاتی بین 8  تا 10درصد سود خالصی برابر با 2.2  تا 2.8  میلیون دلار را در سال 2016  برآورد کرده است.

اکسل استورتبک یکی از اعضای مدیریت قسمت مالی و برنامه‌ریزی آئودی در مورد وضعیت کنونی این شرکت می‌گوید: "در حال حاضر آئودی در مرحله‌ای است که برای توسعه و پیشرفت خودرو‌های آینده هزینه‌های بسیاری صرف خواهد کرد. "

منبع: MOTORTREND