طراحی آشپزخانه متناسب با تغییرات فصل!

۰۵ فروردین ۱۳۹۵

۴۸

در آشپزخانه عناصر و اجزای بسیاری موجود است. با صرف مقداری وقت و هزینه می توان تغییراتی جالب و متنوع همگام با فصلی که در آستانه آن هستیم، داد.

طراحی آشپزخانه متناسب با تغییرات فصل!

طراحی دکوراسیون آشپزخانه دریایی است که با فرصت های بسیاری برای خلاقیت پرشده است. در آشپزخانه عناصر و اجزای بسیاری موجود است. با صرف مقداری وقت و هزینه می توان تغییراتی جالب و متنوع همگام با فصلی که در آستانه آن هستیم، داد. سمت مهم دکوراسیون داخلی آشپزخانه را کابینت آن تشکیل می دهد توجه به انتخاب کابینت در ابتدای مبله کردن منزل بسیار حایزاهمیت است ، زیرا کابینت دارای انواع و اقسام متنوعی است و هزینه های متفاوتی را برای ساکنان خانه دارد.

اما به هر حال پس از مدتی شما از دکوراسیون آشپزخانه خود خسته می شوید. بخصوص اکنون که ابتدای فصل پاییز است، مردم ساعات بیشتری را به سبب تغییر فصل و دگرگونی آب و هوا در منزل به سرمی برند.

اما اگر بخواهید تنوعی در آشپزخانه خود بدهید و هزینه زیادی را متحمل نشوید می توان تغییری روی کابینت ها اعمال کرد، بسته به جنس کابینت خود، می توانید آنها را رنگ کنید، توجه به اینکه تغییر رنگ برخی از کابینت ها به عهده کارخانه سازنده است، لازم به نظرمی رسد.

اما در هر صورت هزینه رنگ کردن کابینت بسیار کمتر از تعویض آن می باشد. در مورد انتخاب رنگ کابینت، رنگ داخل و طبقات نیز بسیار در تغییر حال و هوای دکوراسیون آشپزخانه تأثیر دارد.

انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه با توجه به فصل پاییز و تغییر حالات و روحیات مردم در این فصل همانطور که راجع به سایر بخش های دکوراسیون منزل در یادداشت هفته پیش ذکر شد، می توان از رنگ های پاییزی استفاده کرد. رنگهای مناسب که در این فصل می توانید آنها را به کارببرید و از لحاظ روانشناسی احساس بهتری داشته باشید، رنگ هایی هستند که در طبیعت و درختان پاییزی می بینید.

از جمله این رنگها نارنجی، طلایی، قرمز، قهوه ای، کرم، سبز زیتونی و… می باشند. البته باتوجه به سلیقه خود و در نظر داشتن رنگ کلی مبلمان آشپزخانه و منزل خود می توانید از طیف وسیع رنگ های پاییزی، رنگ مناسب را انتخاب نمایید.

ازسوی دیگر دقت در جزئیات دکوراسیون داخلی آشپزخانه، می تواند برای تغییری جالب و جذاب ولی بسیار کم هزینه بسیار شما را یاری رساند.

بطور مثال با تعویض دستگیره های کابینت ها می توان تغییری در نمای کابینت ها و در کل در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کرد.

البته دستگیره ای که انتخاب می کنید می تواند از جنسهای مختلفی مانند کریستال، فولاد آبدیده، برنج و… باشد. لولای درهای کابینت هم در چهره آن و هم در کاربری آن تأثیر دارد. انتخاب اجزای کابینت در کل تأثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه شما و حال و هوایی که باتوجه به فصل می خواهید، می گذارند.

اما موارد دیگری هم برای همگام نمودن دکوراسیون آشپزخانه با فصل پاییز می توان در نظرگرفت. به عنوان نمونه، نورپردازی روی کابینت ها و رنگ نوری که انتخاب می شود، بسیار در نمای آشپزخانه تأثیردارد.

باتوجه به اینکه آشپزخانه دارای عناصر و اجزای بسیاری است، تنوعی که می توان در آن ایجاد کرد هم بسیار متنوع است و با کمی دقت و حوصله می توان تغییراتی زیبا و جذاب هماهنگ با فصل زیبای پاییز در دکور آشپزخانه که کابینت بخشی از آن است، ایجاد کرد.

منبع : Decorationnews.com