مک های جدید اپل چه زمانی معرفی می شوند؟

۲۸ مهر ۱۳۹۵

۶

وب سایت Re/Code در گزارش تازه ای تایید می کند که مراسم معرفی کامپیوترهای مک جدید اپل در تاریخ 27 اکتبر – 6 آبان برگزار می شود.

مک های جدید اپل چه زمانی معرفی می شوند؟

اپل در نیمه دوم ماه میلادی گذشته سیستم عامل «MacOS Sierra» را برای کامپیوترهای شخصی خود ارائه کرد ولی خبری از کامپیوتر جدیدی نبود تا از سیستم عامل جدید بهره گیرد. با اینحال اپل کمتر از ده روز دیگر کامپیوترهای جدید خود را معرفی می کند و به همین شکل می تواند پیش از آغاز فصل خریدهای پایان سال، محصولاتش را در اختیار مشتریان قرار دهد.

آمارهای منتشر شده از سوی موسسه های تحقیقاتی نشان داده بود که در ماه های اخیر کاربران علاقه چندانی به خرید مک های اپل نشان نداده اند. علت این موضوع، آپدیت نشدن بیشتر مدل ها برای بیش از یک سال بوده است (به جز مک بوک 12 اینچی).

از طرف دیگر، اپل آخرین بار در سال 2012 مک بوک پرو را به شکل کامل باز-طراحی کرد و حالا بر اساس آنچه در ماه های اخیر شنیده ایم، قصد دارد پس از چهار سال دوباره چنین کاری را انجام دهد. در همین رابطه گفته شده بود که نوار کلید های «فانکشن» بالای کیبورد جای خود را به نمایشگر لمسی و باریک می دهد تا کاربر در هنگام اجرای هر اپلیکیشن، منوهای مرتبط به آن را در همین نمایشگر مشاهده کند. از طرفی انتظار می رود که اپل درگاه USB-A کنونی را از مک بوک Pro حذف کرده و به جای آن، 4 عدد درگاه USB-C در اختیار کاربر قرار دهد.

ری/کد همچنین گزارش می دهد که رویداد اپل برای معرفی مک های جدید، در نزدیکی یا در خود مقر اپل در کوپرتینو خواهد بود و شرکت یاد شده این مراسم را در سان فرانسیسکو برگزار نمی کند. البته چنین مسئله ای مورد انتظار هم هست چرا که اپل معمولاً رویدادهای بزرگش را به سان فرانسیسکو و مجتمع «بیل گراهام» می برد، اما رویدادهای کوچک تر اینچنینی، در خود کوپرتینو برگزار می شوند.

لازم به ذکر است که هنوز این تاریخ به شکل رسمی از سوی خود اپل تایید نشده و صرفاً ادعایی از سوی وب سایت ری/کد است.

منبع: دیجیاتو