طرز تهیه چیلی هات چیکن با سس هات اند سوییت

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

۷۸

چیلی هات چیکن با کتف و ران بدون استخوان و فیله مرغ قابل تهیه ست با سس تارتار و سس رمولاد و سس تند آسیایی میتوان سرو کرد. به خوراک کتف مرغ معمولا پاچینی میگویند. در سوپرهای پروتئینی آماده دارند و شما خودتان هم میتونید از بال مرغ برش داده و تهیه کنید.

طرز تهیه چیلی هات چیکن با سس هات اند سوییت

کتف و ران استخوان کشیده یا فیله رو مانند همه    سوخاری  ها اول در آرد سفید و بعد در مایه زرده  تخم مرغ  و ادویه و نمک و فلفل    خمیر  سوخاری    بزنید و بعد در پودر  سوخاری  بغلتانید و بعد در روغن  غوطه ور سرخ کنیدو در اخر میتوانید کمی کنجد روی قطعات بپاشید.

مواد لازم برای مایه خمیر :

¾ پیمانه نشاسته  ذرت

آرد ساده 2 و 2/3  پیمانه

نمک ی ق چ

شکر 3 ق چ

فلفل سفید 1/8 ق چ

2 زرده  تخم مرغ

آب 1 و 3/4 پیمانه

2 ق چ بکینگ پودر

1/3 پیمانه ماء الشعیر

نکته : مواد خشک مخصوص مایه  خمیری را با هم مخلوط کنید و سپس در ظرفی جداگانه مواد مایع مخصوص مایه  خمیری رو با هم مخلوط کنید و سپس به تدریج هردو را با هم مخلوط کرده تا مایه یکدستی بعنوان مایه  خمیر  تهیه شود. در واقع نوعی مایهخمیر  بنیه است.

طرز تهیه : مواد مخصوص مارینه را با هم مخلوط کنید. مواد باید کاملا باهم اغشته شود .ماهی را بصورت فیله قطعه کنید و داخل آن  مارینه کنید. حداقل یکساعت در یخچال نگهدارید. سپس ماهی را از داخل مارینه بیرون اورید و داخل مایه  خمیری (بنیه) فرو برید و سپس بلافاصله داخل ظرف محتوی روغن داغ فراوان فرو برده و سرخ کنید. قوام و غلظت مایه  خمیری بنیه به قدری است که به ماهی می چسبد و دیگر نیازی به پودر نان و ارد و غیره نیست. روغن درون تابه یا شیر جوش یا ظرف شما باید کاملا روی ماهی رو بپوشاند. ماهی باید کاملا سرخ و ترد شود.   سیب زمینی  هم باید ضخیم برش خرده و داخل روغن فراوان سرخ شود .  سپس ماهی  سوخاری  و  سیب زمینی  داغ را با سس های دلخواه سر میز ببرید.

رمز و راز های یک  سوخاری  یا تمپورای ترد و پفکی

منبع: akairan.com