دروغ های متداولی که مردان به همسرشان می گویند

۰۳ مرداد ۱۳۹۵

۲۲

دروغ گفتن در فرهنگ ما جایگاه بسیار بدی دارد ولی گاهی پیش می آید که مردان در زندگی زناشویی شانمجبور به گفتن دروغ های مصلحتی شوند. در این مقاله شما را با این دروغ ها آشنا می کنیم.

دروغ های متداولی که مردان به همسرشان می گویند

در زندگی روزمره ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و یا شرایطی پیش آید که مجبور به گفتن دروغ مصلحتی شویم. مردان گاهی سعی می کنند با توسل به دروغهای ظریف و بی ضرر برخی موقیعتها را به سود خود تغییر دهند.

در این بخش به 10 دروغ رایج مردان در زندگی زناشویی اشاره می کنیم

دروغ شماره 10: اصلا چاق نیستی

حتما برای شما خیلی پیش آمده که قبل از رفتن به میهمانی  بعد از ساعتها از اتاق خواب بیرون می آیید و از  همسرتان سوال می کنید: " توی این لباس چاق به نظر نمیام؟ " بهترین جواب: " نه اصلا"، برعکس خیلی هم خوشگل شدی" این تنها پاسخی است که آقایان می توانند جان سالم بدر ببرند. آنها از دادن پاسخهای متفرقه خود داری مینمایند چون ممکن است در اتاق با شدت بسته شده و به سر و صورتشان صدمه وارد شود.

دروغ شماره 9: من از دیدن زنهای زیبا توی فیلم  لذت نمی برم

دیدن زنهای زیبا و هوس انگیز در فیلمها از جمله مواردی است که کمتر مردی می تواند لذت دیدنش را حاشا کند.   این دروغ  باعث می شود که احساس کنید همسرتان فقط شما را لایق تحسین می انگارد و دیگران در نظر او بی اهمیت جلوه می کنند.

دروغ شماره 8: دربارش بعدا" صحبت می کنیم

این عبارت کوتاه همسر شما را از یک بگو مگو و یا جر و بحث احتمالی خلاص می کند. در بسیاری از موارد همسرتان نمیخواهد در موردش بعدا" صحبت کند  او هرگز نمیخواهد. این جمله باعث خواهد شد بخاطر مسائل کوچک و بی اهمیت مجادله و نزاع صورت نگیرد.   آقایان باید بدانند که گرچه این یک ابزار قوی و کارآمد بحساب می آید ولی زیاد استفاده کردن از آن باعث برملا شدن موضوع و لو رفتن قضیه خواهد شد.

دروغ شماره 7: تو منو یاد جنیفر لوپز می ندازی

نهایت تعریف همسرتان از شما این دروغ بسیار بزرگ می باشد.   مقایسه شما با یکی از زیباترین ستارهای سینما می تواند اعتماد به نفس شما را بالاببرد. اگر شما واقعا" به این زیبایی هستید باید به همسرتان تبریک گفت. همه زنها زیبا هستند اما نباید نعنا داغش را زیاد کرد چون ممکن است بیشتر ضرر برساند تا استفاده.

دروغ شماره 6: من عاشق دست پخت تو ام

از آنجایی که بعضی از خانمها حتی پختن نیمرو را بدون کتاب آشپزی بلد نیستند و همسر آنها اغلب با  غذاهای سوخته سر و کله می زنند و از طرفی مرتب سخن از هنرهای آموخته از مادرشان بمیان می آورند، این دروغ تنها راه حل تصور می شود.   همسر شما این دروغ را می گوید چون پیش خودش می گوید: " حداقل خودش برام غذا پخته "

دروغ شماره 5: من به زنهای دیگه فکر نمی کنم

این هم یکی از انکارهای احساس برانگیز مردان می باشد. همسرتان دوست ندارد شما را اذیت کند پس راه حلی جز این نیست که  بگوید  (به دروغ یا واقعا")   جز شما هرگز هیچ زنی توی فکرش نبوده.   اگر همسرتان بگوید "هیچ زنی به زیبایی تو تا بحال ندیده ام" برایتان بسیار گوارا خواهد بود. البته آقایان باید بدانند که هیچگاه این دروغ را قبل از دروغ شماره 7 بیان نکنند.

دروغ شماره 4: من چیزی ندارم که بخوام از تو پنهان کنم

برخی اوقات از همسرتان گله می کنید که چرا با من حرف نمیزنی و چرا سکوت می کنی  و این فکر به ذهن شما خطور می کند که او چیزی را مخفی می کند.   معمولا آقایان مسائل کاری و مشکلات روزانه خود را دوست ندارند در خانه بازگو کنند تا موجب نگرانی و ناراحتی شما شود.   بنابراین بیشتر با او صحبت کنید تا او از افکار و مشغله روزانه رها شود.

دروغ شماره 3: از خرید کردن با تو لذت می برم

اگر بعد از یک روز طولانی، سر زدن به مغازه های متعدد، پوشیدن لباسهای گوناگون و چانه زدن ها و ساعتها معطلی، به صورت نیمه افروخته همسرتان بنگرید حتما" این جمله زیبا را از او خواهید شنید  ولی صدای فشرده شدن دندانهای او نیز در این هنگام قابل تامل است.

دروغ شماره 2: عاشق معاشرت با مادرت هستم

بعضی اوقات کلید ورود به قلب یک زن، خانواده او می باشد. ممکن یک مرد حتی از خانواده همسرش متنفر باشد ولی بدیل  عشق  به همسر و  حفظ رابطه اش اینطور وانمود می کند که نهار خوردن با مادر همسرش برایش خیلی لذت بخش است.   تاریخ نشان داده که کمتر مردی علاقه واقعی به خانواده همسرش بخصوص مادر همسرش دارد.

دروغ شماره 1: متاسفم

چنانچه همسر شما خواسته باشد از یک موقعیت خطرناک و یا بگو مگوی بیخ دار نجات پیدا کند این جمله ساده خیلی مفید خواهد بود. با این جمله خیلی ساده می توان اخم یک زن را به لبخند تبدیل کرد.   کافی است به شما بگوید که متاسف است و قول می دهد عوض شود تا همه چیز با خوبی و خوشی، لااقل برای همان لحظه، تمام شود.

منبع: mardoman.net