5 نکته در مورد روتر وایفای جدید گوگل

۰۸ مهر ۱۳۹۵

۸

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد به‌زودی یک روتر وایفای جدید با نام تجاری خود را به بازار عرضه کند. این روتر میتواند از طریق قابلیتهای هوشمند خود یک شبکه بیسیم گسترده را تشکیل دهد.

5 نکته در مورد روتر وایفای جدید گوگل

  این دستگاه که Google WiFi نام دارد؛ قرار است در مراسم چهارم اکتبر این شرکت رونمایی شود. چند خبر به صورت گذرا در مورد Google WiFi توسط یک منبع خبری معتبر فاش شده است. در ادامه نگاهی کوتاه به پنچ ویژگی برجسته این روتر جدید ساخته دست گوگل خواهیم داشت

1.Google WiFi یک نسخه بهینه شده از روترهای Google OnHub خواهد بود

به نظر میرسد در موارد کلی Google WiFi بسیار شبیه به Google OnHub باشد، اما نسبت به سایر روترهای وایفای معمول از قابلیتهای پیشرفتهتری برخوردار است. هر چند نباید فراموش کرد که این ادعا هم میتواند مثل سایر محصولات جدید تنها در حد تبلیغات باشد اما وقتی صحبت از شرکتی به بزرگی گوگل در میان باشد، نباید قابلیتهای هوشمند Google WiFi را دست کم گرفت.

2. این روتر وایفای خانگی میتواند بسیار شبیه به Eero یا Luma باشد

بر اساس گزارش Droid Life که خبرهای منتشر شده در مورد Google WiFi را تایید کرده است، اعلام شده که این محصول گوگل به دو محصول وایفای دیگر یعنی Eero و Luma شباهت دارد. در این گزارش آمده است گوگل در روتر خود از فناوری اتصال زنجیرهای یا ماژولار استفاده کرده است که شبیه به Eero و Luma کاربران میتوانند چند روتر یا ماژول را به یک مودم متصل کرده و محدوده سیگنال رسانی شبکه خود را گسترش دهند.

3. گوگل در تبلیغات خود از واژه هوشمند استفاده خواهد کرد

انتظار میرود قابلیتهای هوشمند این روتر آن را به یک محصول برجسته در بازار تبدیل کند. برجستهترین ویژگی این محصول این است که خریدار دیگر نگران سیگنال‌رسانی به گوشه و کنار خانه خود نخواهد بود زیرا با نصب آن یک سیگنال وایفای قوی به تمام نقاط ارسال خواهد شد.

4. قیمت آن 129 دلار خواهد بود

قیمت پایه تعیین شده برای یک ماژول از Google WiFi معادل 129 دلار خواهد بود. برای تهیه سخت‌افزارهای بیشتر نیز باید هزینه جداگانه پرداخت شود. اما مزیت این روتر گوگل نسبت به Eero که محصولات خود را به صورت مجموعه به فروش میرساند این است که شما میتوانید هر ماژول از این روتر را به صورت جداگانه تهیه کنید.

5. احتمالا این دستگاه همزمان با Google Home معرفی خواهد شد

انتظار میرود گوگل این آخرین محصول برجسته خود را در مراسم چهارم اکتبر به همراه تلفنهای هوشمند آندروید Pixel و Pixel XL، دستگاه Chromecast با قابلیت 4k و Google Home رونمایی کند.

منبع: آخرین خبر