روش پخت لقمه‌‌ گوشت و قارچ

۰۵ خرداد ۱۳۹۵

۳۵

مناسب برای پیش غذاها و عصرانه ها

روش پخت لقمه‌‌ گوشت و قارچ

مواد لازم:

400 گرم آرد

1 عدد تخم‌مرغ

3 قاشق چایخوری روغن‌زیتون

40 گرم کره

125 میلی‌لیتر آب

2 /1 و 2 قاشق چایخوری مخمر

40 گرم شکر

2 قاشق چایخوری پاپریکا

1 قاشق چایخوری نمک

4 /1  قاشق چایخوری فلفل سفید

مواد میانی:

250 گرم مخلوط گوشت چرخ‌کرده و پیاز سرخ شده

3 /1 پیمانه هویج خرد و تفت داده شده

200 گرم قارچ تفت داده شده

1 عدد فلفل دلمه‌ای

به میزان لازم نمک، فلفل و زعفران غلیظ.

200 گرم پنیر پیتزا

مواد روی لقمه:

1 عدد تخم‌مرغ

مقداری کنجد و سیاه‌دانه

طرز تهیه:

1.   ابتدا مخمر را همراه با شکر و آب داخل یک ظرف مناسب بریزید، مخلوط کنید و ظرف را در یک جای نسبتا گرم قرار دهید تا مخمر به‌اصطلاح عمل بیاید.

2. در ظرفی دیگر کره نرم شده، تخم‌مرغ، روغن، نمک و ادویه‌ها را بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. حال مخمر عمل‌آمده را هم اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. در انتها آرد را کم‌کم اضافه کنید تا خمیر یکدست و مناسبی حاصل شود. روی خمیر را بپوشانید و به آن استراحت دهید تا حجمش دو برابر شود.

3. در این میان مواد میانی را آماده کنید. به این صورت که در ظرفی تمام مواد میانی به‌جز پنیر را خوب با هم مخلوط کرده، کنار بگذارید.

4. بعدازآنکه خمیر عمل آمد، آن را به 8 قسمت مساوی تقسیم کنید. هرکدام از چانه‌ها را باز کنید و مقداری از مواد میانی را داخلش قرار دهید. روی مواد یک‌تکه پنیر هم بگذارید. حالا خمیرها را به‌آرامی لوله‌ کرده و آنها را به شکل گل درآورید، سپس آنها را داخل سینی فر بچینید.

5. روی تمام سطح خمیر تخم‌ مرغ زده شده را بمالید. مقداری کنجد و سیاه‌دانه را هم روی آنها بریزید. سینی را به مدت 30-20 دقیقه داخل فر که از قبل با دمای 200 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید قرار دهید.

منبع: آتا ایران