طرز تهیه دسر ژلاتینه طالبی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

۳۷

برای تهیه این دسر به یک کیک اسفنجی 2 تخم مرغی نیاز داریم و یک قالب کمربندی 22 سانت که فقط کاغذ روغنی انداخته ایم.

طرز تهیه دسر ژلاتینه طالبی

نکته: به جای کیک می توانید از 250 گرم بیسکویت پودر شده مخلوط با 100 گرم کره ذوب شده برای کف قالب استفاده کنید.

طرز تهیه کیک : دو عدد  تخم مرغ  را با کمی وانیل مقداری بزنید، 50 گرم شکر را کم کم اضافه و مرتب با همزن برقی زده تا کرمی شود. 60 گرم آرد و1/4 ق چ بکینگ پودر الک شده را در سه مرحله به مواد اضافه، با لیسک بصورت دورانی هم زده در قالب ریخته ومایه کیک را به دیواره ی قالب هدایت کنید تا دیواره کیک از قالب جدا نشه وپف کیک یک دست بشه، داخل فر گرم 180 درجه به مدت 20 تا 25 دقیقه قرار دهید. بعد از اطمینان از پخت کیک بگذارید خنک شود.

طرز تهیه  دسر: در این فاصله 1/5 بسته ژله طالبی را با 3/4 لیوان آبجوش بصورت بن ماری کاملاًحل کنید و اجازه بدید کاملاً خنک شود.

3 پیمانه پوره طالبی نیاز داریم آماده کنید وکنار بگذارید. یک بسته  پنیر  لبنه را با 4 تا 5 ق س شکر با همزن برقی چند دقیقه بزنید.،ژله خنک و پوره را اضافه و همه مواد را با هم مخلوط تا یکدست شود350 گرم خامه قنادی زده شده را اضافه و با لیسک به مواد اضافه کنید. (به جای لبنه میتونید از خامه ای یا ماسکار  پونه  استفاده کنید). مایه  دسر  را روی کیک ریخته ونیم ساعت در یخچال قرار دهید تا کمی خودش را بگیرد، در این فاصله 1/2 پودر ژله طالبی را در 3/4 پ آب جوش حل کرده و بگذارید خنک شود.   دسر  که کمی خودش را گرفت از یخچال خارج کرده، اسکوپهای طالبی را روی آن قرار داده و ژله خنک شده را روی آن بریزید. مجدداً به مدت 4 ساعت آنرا در یخچال قرار داده تا کاملاً ببندد. بعد از این مدت  دسر  را بیرون آورده با چاقو دور آنرا از قالب جدا، کمربند را باز،   دسر  را به ظرف سرو منتقل و با خامه زده شده و مغز  پسته  تزئینش کنید

منبع: آکا ایران