فصل بهار و تابستان، بهترین زمان برای نشان دادن مد

۰۸ تیر ۱۳۹۵

۱۹

طرح‌های هندسی، انتزاعی، چاپ‌های گلدار یا تصاویر متنوعی از طبیعت یا چهره نیز در فصل بهار بسیار متداول خواهد بود.

فصل بهار و تابستان، بهترین زمان برای نشان دادن مد

شاید با خودتان فکر کنید که هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که در بهار چه رنگی، برای لباس خانم‌ها، رنگ برتر خواهد شد. ولی طراحان حتی از قبل نیز این برنامه‌ریزی‌ها را کرده‌اند و مشخص شده است که رنگ بهار چه رنگی است. پس اگر در فکر تهیه لباس خاصی هستید بهتر است که اطلاعات خود را به روز کنید. امسال سال رنگ «سبز- آبی» است.

تون کلاسیک و بسیار ملایم آبی که ته‌مایه‌های رنگ سبز نیز در آن به چشم می‌خورد. به هنگام استفاده از این رنگ باید به هارمونی رنگ‌ها بیشتر توجه کنید، چرا که این رنگ به شما کمک می‌کند تا منحصر به فرد به نظر برسید. رنگ‌های یاسی، زرد لیمویی، آبی روشن، هلویی و سبز ملایم همچنان در بهار مد هستند.   قرمز جزء رنگ‌هایی است که بهتر است خانم‌ها هیچ‌گاه آن را کنار نگذارند.   این رنگ همیشه مداست.

معمولاً فصل بهار و تابستان، بهترین زمان برای نشان دادن مد است. فصل بهار  نیز فصل فوق‌العاده‌ای برای نشان دادن لباس‌های جدید مردانه و زنانه است. با آنکه معمولاً لباس‌های فصل گرم همگی روی یک خط سیر می‌کنند، ولی امسال نیز قرار است به مجموعه مدل‌های قبلی، سبک‌های جدید نیز اضافه شود.

لباس‌های بهاری

مسلماً لباس‌های امسال که در فصل بهار مد می‌شوند، باید متناسب با وضعیت آب و هوایی بهار باشند. امسال فصل بهار، پیراهن‌ها و دامن‌های بلند بیشتر کاربرد خواهد داشت.   لباس‌های بهاری امسال برای خانم‌ها کمی متفاوت‌تر از سال قبل هستند. آستین‌های زنبوری، پارچه‌های گلدار با طرح گل‌های درشت وکوچک و برای خانم‌های لاغر و استخوانی پارچه‌هایی با طرح‌های گرافیکی خاص بسیار مناسب و شیک به نظر می‌رسند.

اغلب پیراهن‌های زنانه در فصل بهار و تابستان یا به شکل‌های هندسی متفاوت با خطوط صاف، زیگزاگی، مورب و... است یا به صورت گل‌های درشت و براق. افزون بر پیراهن‌های بلند و ماکسی، خانم‌های جوان که جنب و جوش بیشتری دارند، می‌توانند از دامن‌های کوتاه نیز استفاده کنند. بیشتر پیراهن‌هایی که در آنها از پارچه‌هایی با شکل‌های هندسی و خطوط استفاده شده است و به رنگ سیاه و سفید هستند.

لباس‌های طرح چرم در بهار امسال نیز دوباره به فروشگاه‌ها برمی‌گردد. اما، این بار از پارچه‌های طرح چرم بسیار سبک‌تر استفاده خواهد شد. بیشتر این پارچه‌ها به رنگ شکلاتی و قهوه‌ای هستند و کمتر از چرم مشکی استفاده شده است. انتظار می‌رود که امسال بهار لباس‌ها طرح‌ها و نقش‌های بانشاط‌ و شادتری داشته باشند.

امسال لباس‌های خانم‌ها بیشتر در سه قالب اصلی هستند؛ 1) طرح‌های جسورانه و بی‌باکانه از شکل‌های هندسی 2) لباس‌های شاد و گلدار و البته، خنک برای مناطق گرم‌تر 3) لباس‌هایی که روی آنها برخی حروف و کلمات چاپ شده است.

درباره رنگ‌ها نیز به همین شکل است. رنگ‌های خنثی‌تر جای خود را به رنگ‌های تُندتر می‌دهند. این رنگ‌ها انرژی‌زا بوده و بیننده را به اندازه کافی اشباع می‌کنند. حروف و کلمات چاپ شده روی لباس‌ها به آنها حالت پیچیده‌ای می‌دهد. لباس‌های اسپرت زنانه بهار بسیار متأثر از لباس‌های اسپرت لوکس است. بیشتر آنها زیپ‌دار هستند و آستین ندارند. می‌توانید مطمئن باشید که با این لباس‌های اسپرت بسیار قوی‌تر و جسورتر از قبل به نظر می‌رسید، ولی ظرافت خاص زنانه‌تان نیز محفوظ می‌ماند.

پیراهن‌های مردانه مد بهار- تابستان

یکی از اجزای ضروری در تیپ‌های مردانه، پیراهن است و انتخاب درست آن نیز تأثیر زیادی در ظاهر آقایان دارد. مجموعه پیراهن‌های مردانه بهار، گزینه‌های زیادی را برای انتخاب در بر دارد. افزون بر مدل‌های سنتی پیراهن‌های مردانه یقه‌دار، مدل‌هایی با یقه انگلیسی و یقه ایستاده نیز مد هستند.

تی‌شرت‌های یقه‌دار مردانه کلاسیک و مدل‌هایی با سبک مشابه در فصل جدید محبوب هستند و اغلب در همه مجموعه‌ها یافت می‌شوند. پیراهن‌های مردانه آستین کوتاه با دکمه سردست و یا آستین‌های تا خورده نیز امسال بیشتر به چشم می‌خورند. در کنار پارچه‌های سنتی، طراحان مد از پارچه‌های سبک از قبیل ابریشم، ساتن، پارچه‌های کشباف، مخمل و کتان برای پیراهن‌‌های مردانه استفاده کرده‌اند.

مجموعه پیراهن‌های مردانه در فصل جدید شامل پیراهن با پارچه‌های توری و مشبک و دیگر مواد شفاف است. در سر آستین‌ها، جیب‌ها و یقه‌ها از پارچه‌های دیگر استفاده می‌شود. افزون بر تضاد رنگ از پارچه‌هایی با جنس و تار و پود دیگری، برای نمونه چرم یا پارچه کتان برای اتمام کار استفاده می‌شود.

افزون بر پیراهن‌های سنتی، پیراهن‌های مردانه با رنگ‌های پاستلی و اشباع شده نظیر نعنائی، لیمویی، سبز زمردی، زیتونی، زرد، قرمز، نارنجی مد هستند. از دیگر گرایش‌های مد فصل، پیراهن‌های مردانه با چاپ‌های متفاوت است.

طرح‌های هندسی، انتزاعی (تخیلی)، چاپ‌های گلدار یا تصاویر متنوعی از طبیعت یا چهره نیز در فصل بهار  بسیار متداول خواهد بود. شلوارهای راسته و باریک کلاسیک با خط اتو که مدل کوتاه را نیز شامل می‌شود، دوباره بعد از گذشت چند سال احیا می‌شود.   کت و شلوارها، شامل یک ردیف دکمه هستند.

جیب‌های کت‌ها، پاکتی بوده و معمولاً رنگ‌های متنوع دارند. این فرم از کت و شلوارهای مردانه غیررسمی بوده و شکل اسپورت‌تر دارد. طراحان مد با در نظر گرفتن گرمای فصل به طراحی کت‌هایی با آستین‌های کوتاه و یا بدون آستین که کمی هم عجیب به نظر می‌رسند، پرداخته‌اند.

پارچه‌های طبیعی با مواد براق و مخملی برای کت و شلوارهای بهار- تابستان مناسب هستند. به جز رنگ‌های کلاسیک خاکستری و سیاه برای کت و شلوارهای مردانه، رنگ‌های سفید، بژ، زیتونی، زرد، سبز روشن، نعنائی، قرمز، آبی و آبی تیره نیز در فصل جدید محبوب هستند.   طرح‌های هندسی کوچک و طرح‌های راه راه محبوب‌ترین چاپ‌ها برای کت و شلوارهای مردانه سال هستند.

منبع: زندگی آنلاین