آموزش دوخت بند کلاه آفتابی

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

۲۹

این بار به شما مادر خوش‌ذوق و باسلیقه، روش دوخت بند کلاه را آموزش می‌دهیم تا با استفاده از آن، کوچولوی شما در برابر گرمای تابستان، احساس ناراحتی نکند.

آموزش دوخت بند کلاه آفتابی

اگر قصد دارید به کنار دریاچه بروید و از روزهای زیبای تابستان نهایت استفاده را ببرید، ایده بسیار خوبی است. اما برای اینکه فرزند عزیزتان از گزند نور خورشید در امان باشد، بد نیست برای او کلاه تابستانی بخرید.

البته برای اینکه این کلاه روی سر کودک‌تان باقی بماند، بنددار باشد بهتر است. اگر پیدا کردن کلاه بنددار مناسب سخت است، خودتان می‌توانید کلاه معمولی او را بنددار کنید.

این کار اصلا سخت نیست، فقط کافی است مطابق ادامه مطلب دست به کار شوید.

مرحله اول

برای درست کردن بندها می توانید از پارچه های معمولی استفاده کرده و آنها را بدوزید.   اما  خرید روبان های گروس گرین Grosgrain که در بازار هست هم فکر بدی نیست.

از این نوارهابه عنوان بند کلاه استفاده کنید. این روبان‌ها ضخیم و محکم هستند و در عین حال کلی در وقت‌تان صرفه‌جویی می‌شود 

مرحله اول

مرحله دوم

پس از آماده کردن بند مورد نظر، اکنون زمان وصل آن به کلاه است. برای شروع، ابتدا دو تکه از نوار به اندازه کافی که انتهای آنها روی هم قرار بگیرند، برش بزنید

مرحله دوم

سپس هردو نوار را با سنجاق به دو طرف کلاه‌تان محکم کنید. از داخل کلاه- نوارها را با سنجاق محکم سر جای خود نگه دارید. البته هر دو طرف نوار را حدود 3 سانتی‌متر تازده و بدوزید تا دو طرف دوخته نشده نوار دیده نشوند.

مرحله دوم

مرحله 3

اکنون آن طرف از نوارها را که با سنجاق روی کلاه ثابت نگهداشته‌اید، با چرخ خیاطی بدوزید و کاملا محکم کنید. برای اینکه بندها محکم سرجای خود بمانند، دوخت خود را مربعی انجام دهید.

مرحله 3

اگر برای دوخت از نخ همرنگ کلاه استفاده کنید، نخ روی کار دیده نمی‌شود 

مرحله 3

مرحله 4

اگر بندها را برای کلاه کودک نوپای تان درست می‌کنید، باید آن به اندازه کافی بلند باشد که حداقل برای مدتی که درحال رشد است، مناسب باشد و جای کافی برای بزرگتر شدن داشته باشد.

اکنون روی بندها را نوارهای چسبی بدوزید، تا برای بستن بندها زیر چانه کودک استفاده شوند 

مرحله 4

-  به جای نوار چسب، می‌توانید از دکمه‌های قابلمه‌ای (فشاری) هم استفاده کنید. اگر از این دکمه‌ها استفاده می‌کنید، حتما نوار بند را دولا کنید. با این کار، دکمه‌ها در مکانی محکم‌تر دوخته می‌شوند 

مرحله 4

می‌توانید   روی یک طرف بند، چند دکمه قابلمه‌ای (قسمت مادینه) بدوزید تا هر وقت که لازم بود، بند را کوچک و بزرگ کنید.

اکنون کلاه کودک دلبندتان آماده است.

اکنون کلاه آاده است

منبع: زندگی آنلاین