طرز تهیه صبحانه آلمانی (Bauernfrühstück)

۰۷ خرداد ۱۳۹۵

۴۸

این بشقاب یک نمونه صبحانه کشاورزان آلمانی است که به نام Bauernfrühstück نیز معروف است، که به معنی صبحانه کشاورز می‌باشد. این صبحانه نوعی صبحانه مفصل، متشکل از مخلوط سیب‌زمینی و ژامبون بره است که پیاز، فلفل و مقداری تخم‌مرغ در آن مخلوط شده و بسیار لذیذ است.

طرز تهیه صبحانه آلمانی (Bauernfrühstück)

مواد لازم:

سیب‌زمینی: 3 عدد سایز بزرگ

روغن زیتون: 3 قاشق سوپ خوری

پیاز سفید و پیازچه درشت خرد شده 2 پیمانه

فلفل خرد شده: 2 پیمانه (درشت)

نمک: به میزان لازم

ژامبون بره:   یک الی دو پیمانه

جعفری ریز شده: یک چهارم پیمانه

تخم‌مرغ هم زده: 4 عدد

طرز تهیه:

1. در ظرفی پر از آب که کمی نمک به آن زده ایم، سیب‌زمینی‌ها را خرد کرده، به 4 قسمت برش می‌‌دهیم و آنها را به مدت 10 تا 15 دقیقه می‌جوشانیم تا درست پخته شوند (از پخته شدن آن اطمینان حاصل کنید). سپس از آب بیرون می‌آوریم و با آب سرد آن ها را می‌شوئیم. آن‌ها را به شکل مربع‌هایی 2.5 سانتی‌متری می‌بریم و کنار می‌گذاریم.

2. روغن زیتون یا روغن کرمانشاهی را در تابه‌ای بزرگ روی شعله متوسط گرم می‌کنیم. پیازها و فلفل های خرد شده را اضافه می‌نمائیم. شعله را زیاد می‌کنیم. وبه طور مرتب آن ها را هم می‌زنیم، تا وقتی که قهوه‌ای شوند، حدود 2 الی 3 دقیقه به سرخ کردن ادامه می‌دهیم.

3. سبزیجات را به یک طرف ماهیتابه  هل می‌دهیم، سیب‌زمینی‌ها و 1 قاشق سوپ‌خوری روغن را به تابه اضافه می‌کنیم. سیب‌زمینی‌ها برای 2 دقیقه هم زده و سرخ می‌کنیم. به سیب‌زمینی‌ها نمک اضافه می‌کنیم.

4. سپس ژامبون بره را اضافه می‌کنیم. مرتب هم می‌زنید، تا وقتی که حرارت به داخل ژامبون‌ها نفوذ کند (حدود 1 تا 2 دقیقه)

5. همه سبزیجات، سیب زمینی، ژامبون را با هم مخلوط می‌کنیم و روی آن جعفری می‌ریزیم. تخم‌مرغ‌ها را به مواد اضافه می‌کنیم (تخم مرغ باید بین سبزیجات و ژامبون پخش شود). به محض اینکه تخم‌مرغ‌ها شروع به سفت شدن کردند، غذا را از روی شعله برمی‌داریم. (البته اگر تخم‌مرغ را کاملاً سفت دوست دارید بیشتر بگذارید روی حرارت بماند)

6. صبحانه را بلافاصله و همراه سس کچاب سرو می‌کنیم.