بامیه بهترین دارو برای افراد دیابتی است

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

۳۲

با خواص مفید بامیه آشنا شوید

بامیه بهترین دارو برای افراد دیابتی است

خواص بامیه

با مصرف بامیه می توان از ابتلا به دیابت، کلسترول، آسم و بیماری های کلیوی جلوگیری کرد. بامیه دارای مواد مغذی زیادی است که برای سلامت بدن مفید می باشد.

یک فنجان بامیه شامل دو گرم پروتئین، 60 میلی گرم منیزیم، 3 گرم فیبر، 33 کالری، 80 میکروگرم اسید فولیک، 0.2 گرم چربی، 21 گرم ویتامین سی، 299 میلی گرم پتاسیم، 7.6 گرم کربوهیدرات است.

می توانید تمام قسمت های بامیه را بخورید. حتی برگ های بامیه هم خوراکی است و می توان از آن به صورت خام یا پخته در سالاد و غذاها استفاده کرد.

فیبر موجود در بامیه سبب حفظ قند خون می شود. مصرف بامیه میزان جذب قند را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. پس بامیه یک ماده غذایی مفید برای افراد دیابتی می باشد. موسیلاژ فیبر موجود در بامیه می باشد که جذب کلسترول غذا را کاهش می دهد و سبب  دفع سموم از بدن می شود.

خاصیت مفید بامیه در کاهش کلسترول و پروفایل لیپیدی خون است زیرا همانند داروهای شیمیایی کاهش دهنده کلسترول هیچ عوارض و اثرات جانبی ندارد و برای بیماران قلبی و هایپرلیپیدمی مفید است.

برخی از فواید بامیه عبارت است از:

کاهش کلسترول خون

تقویت سیستم ایمنی بدن

جلوگیری از ابتلا به دیابت و قند خون

کاهش میزان گلوکز جذب شده از غذا

پیشگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی

درمان بیماری آسم

از راههای زیادی می توان از خواص بامیه بهره مند شد. یکی از روش های مصرف بامیه این است که بامیه را خرد کرده و در یک لیوان آب بریزید. بگذارید بامیه خرد شده یک شب در آب بماند. سپس صبح روز بعد و قبل از صبحانه مخلوط آب و بامیه را بخورید.

البته می توانید با پختن بامیه از خواص بالای این سبزی پرخاصیت نیز استفاده کنید.

منبع: بیست ستون