شکست حمید سوریان مقابل حریف ژاپنی در المپیک 2016

۲۴ مرداد ۱۳۹۵

۲۰

حمید سوریان دارنده هفت مدال طلای جهان و المپیک در نخستین مصاف خود در رقابت‌های کشتی فرنگی 2016 ریو مقابل حریف ژاپنی شکست خورد.

شکست حمید سوریان مقابل حریف ژاپنی در المپیک 2016

حمید سوریان نماینده وزن 59 کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت‌های المپیک 2016 به مصاف شینوبو اوتا (Shinobu Ota) دارنده نقره و برنز آسیا از ژاپن رفت و در پایان با نتیجه 5 بر 4 شکست خورد تا پس از شکست مقابل این حریف ژاپنی در رقابت‌های گزینشی قزاقستان این بار نیز مقابل او ناباورانه مغلوب شود.

سوریان این مبارزه را جنگنده و پرتلاش آغاز کرد تا حریف ژاپنی در دقیقه دوم مبارزه از داور اخطار کم‌کاری دریافت کند و در خاک سوریان بنشیند. سوریان در خاک موفق شد با اجرای فن بارانداز دو امتیاز دشت کند.

در ادامه سوریان با اجرای فن کمرگیری موفق شد حریف را در خاک بنشاند و 2 امتیاز دیگر هم از حریف ژاپنی بگیرد اما در وقت دوم مبارزه، نیروی بدنی سوریان به شدت تحلیل رفت و بدن او خالی کرد.

حریف ژاپنی نیز با علم به این موضوع موفق شد با اجرای فن سوبلس 2 امتیاز بگیرد. در ادامه هم 2 بار سوریان را به بیرون از تشک برد تا در پایان 5 بر 4 به پیروزی برسد و نابغه کشتی ایران ناباورانه مقابل این حریف گمنام ژاپنی شکست بخورد.

کشتی گیر ژاپنی که از نیرو و نفس جوانی برخوردار بود در یک صحنه سوریان را به بیرون تشک هدایت کرد و سوریان به شدت با اسکوبورد کنار تشک برخورد کرد.

سوریان با این شکست باید منتظر صعود رقیبش به فینال المپیک باشد تا بتواند برای کسب مدال برنز در گروه شانس مجدد تلاش کند در غیر این صورت از دور رقابت‌ها کنار خواهد رفت.

منبع: isna.ir