شرکت لامبورگینی بتموبیل در رالی Gumball 3000

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

۵۶

اگر از علاقمندان حوزه خودرو باشید حتما با نام Gumball 3000 آشنا هستید، ولی برای آن کسانی که با این رویداد بزرگ آشنا نیستند به معرفی این رالی معتبر جهانی می پردازیم.

شرکت لامبورگینی بتموبیل در رالی Gumball 3000

رالی Gumball 3000 که هر سال در گوشه ای از دنیا برگزار می شود، در واقع رژه خودروهای لوکس و سوپر اسپرت می باشد که مسافتی به طول 3000 مایل یا 4.800 کیلومتر را شامل می شود.

رالی Gumball 3000

این رالی که از سال 1999 بنیانگذاری شد معمولا در خیابان های شهرهای ثروتمند برگزار می شود که افراد زیادی از سراسر دنیا را برای مشاهده رژه ی سوپر خودروها به مکان برگزاری می کشاند.

رالی Gumball 3000

امسال این رویداد لوکس اتومبیل رانی در شهر دوبلین اتفاق افتاد که با حضور خودروهای خاص بسیاری همراه بود، البته حضور یک نمونه خاص از لامبورگینی همه علاقمندان به دنیای خودرو را شگفت زده کرد.

رالی Gumball 3000

تیم Galag از کشور عربستان سعودی با خودرویی به نام لامبورگینی بتموبیل Lamborghini Batmobile در این رالی حضور پیدا کرد که باعث شگفتی همه شرکت کنندگان شد. این خودروی خاص از یک پیشرانه 5.2 لیتری بهره می برد که از لامبورگینی گالاردو به عاریت گرفته شده است. این خودرو توسط کمپانی خودروسازی سوئدی کارستو Caresto بر اساس خودروی بتمن در بازی ویدیویی Arkham Knight   ساخته شده است و طراحی بسیار منحصر به فردی دارد.

رالی Gumball 3000

همان طور که ذکر شد این خودرو از پیشرانه قدرتمند لامبورگینی گالاردو بهره می برد که شامل موتور 10 سیلندر خورجینی به حجم 5.2 لیتر می شود و توان تولید 560 اسب بخار را دارد. تمامی قطعات شاسی و بدنه این تانک قدرتمند از فیبر کربن ساخته شده است که این خودرو را به یک هیولای چابک تبدیل می کند.

رویای سواری با این خودروی خاص بسیار لذت بخش خواهد بود، ولی متاسفانه بدلیل تیراژ تولید محدود (یک دستگاه)، این رویا در حد آرزو باقی خواهد ماند.

رالی Gumball 3000

منبع: دیجیاتو