Undo یا بازگشت به عقب در آیفون

۲۰ خرداد ۱۳۹۵

۲۸

زندگی هیچ دکمه بازگشتی ندارد، اما خوشبختانه دستگاه‌های هوشمند خطاهای احتمالی را درنظر گرفته و امکاناتی را برای بازگشت به عقب در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

Undo یا بازگشت به عقب در آیفون

  تایپ کردن از جمله مواردی است که ممکن است کاربر حین انجام آن با مشکل مواجه شده یا خطایی را مرتکب شود و متن تایپ شده را حذف کند یا با جابه‌جایی در کلمات متن موردنظر، مشکلی در جمله ایجاد شود.

در این شرایط گزینه‌ بازگشت به عقب یا همان Undo می‌تواند چاره مشکل باشد، چراکه شما را به وضعیت پایدار پیش از بروز مشکل برمی‌گرداند. تابه‌حال این وضعیت را در دستگاه‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل iOS تجربه کرده‌اید؟ به‌عنوان مثال هنگام تایپ متن پیام کوتاه نیازمند بازگشت به عقب بوده‌اید؟ اگر نگاهی به صفحه‌کلید یا گزینه‌های در دسترس در صفحه تایپ روی دستگاه خود بیندازید مطمئنا کلیدی برای Undo مشاهده نخواهید کرد، اما آیا می‌دانید این گزینه در آی‌او‌اس نیز وجود دارد و شما می‌توانید براحتی آن را فعال کنید؟ برای استفاده از این عملکرد کافی است به این روش عمل کنید:

1 تنها کاری که هنگام نیاز به گزینه‌ Undo باید انجام دهید تکان دادن گوشی تلفن همراه است! با انجام این کار پنجره‌ای برای شما به‌نمایش درآمده و گزینه‌ Undo را نمایش می‌دهد.

2 با فشار روی گزینه‌ Undo عملیات بازگشت به عقب اجرا شده و به همین راحتی هر زمان که به این گزینه نیاز داشتید می‌توانید دستور نمایش آن را صادر کنید.

منبع: jamejamonline.ir