- آناپورنا - بهشت کوهنوردان حرفه ای جهان

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

۵۹

مسیر دور آناپورنا از سال 1977 که برای راهپیمایان خارجی باز شد، به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای راهپیمایی در جهان شهرت دارد.

- آناپورنا - بهشت کوهنوردان حرفه ای جهان

پیاده روی آناپورنا دو هفته ای به طول می انجامد. در اوایل این مسیر با شکوه به روستاهای زیبایی می رسید که گروه های قومی مختلف در آن ساکن هستند. سپس به دره های نیمه گرمسیری سبز و روستاهای زیبا و مزارع کشاورزی می رسید.

منطقه آناپورنا بهشت کوهنوردان حرفه ای جهان است

آنگاه رفته رفته ارتفاع گرفته و به تماشای  چشم اندازهای زیبای هیمالیای برف پوش می نشینید و مناظر بکری از گیاهان و جانوران هیمالیا را خواهید دید.

اما باید از ابتدا و انتهای سفر هم نام برد! سفری که از پایتخت کشور نپال، کاتماندو آغاز می شود. شهر کاتماندو از سایت های تاریخی، معبدهای قدیمی، آرامگاه ها و روستاهای شگفت انگیز احاطه شده است. این شهر در کنار رودخانه مقدس بگماتی قرار دارد که مردم شهر مردههای خود را در کنار آن میسوزانند و خاکستر امواتشان را به آب میسپارند. این مراسم یکی از جاذبه های عکاسی برای گردشگران پر دل و جرات در این شهر است!

آناپورنا کجاست, کوه آناپورنا کجاست

مسیر دور آناپورنا به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای راهپیمایی در جهان شهرت دارد

بخارا نیز پایان سفر است. شهری در میانه مسیر ارتباطی چین و هند که همنشینی زیبایی از فرهنگهای هندی و تبتی دارد و معابد رنگارنگ در این شهر محل مناسبی است برای عکاسانی که علاقمند به عکاسی از موضوعات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی هستند.

قرارگیری شهر بخارا در کنار دریاچه زیبای فوا و از دیگر سو تپه های بلند سارانگوت باعث شده که این شهر یکی از بهترین مکانها  برای فعالیتهای مختلف ورزشی و تفریحی همچون قایق سواری، پاراگلایدر، کایت و...   بشود که البته این خدمات با قیمتهایی به مراتب پایینتر از دیگر کشورها در اختیار گردشگران قرار میگیرند.

آناپورنا کوهنوردی، قله آناپورنا

پیاده روی آناپورنا دو هفته ای به طول می انجامد.

منبع: spilet.com