نمونه ای از گل‌آرائی زیبا

۱۴ مرداد ۱۳۹۵

۲۰

یک ظرف مکعب مستطیل کم‌عرض و بلند به رنگ روشن مانند تصویر انتخاب کنید. یک قطعه اسفنج گل‌آرائی که ابعاد آن حدود یکی دو سانتیمتر از ابعاد داخلی ظرف بزرگ‌تر و طول آن نصف ارتفاع ظرف باشد انتخاب کنید.

نمونه ای از  گل‌آرائی زیبا

  یک ظرف مکعب مستطیل کم‌عرض و بلند به رنگ روشن مانند تصویر انتخاب کنید. یک قطعه اسفنج گل‌آرائی که ابعاد آن حدود یکی دو سانتیمتر از ابعاد داخلی ظرف بزرگ‌تر و طول آن نصف ارتفاع ظرف باشد انتخاب و پس از خیساندن، آن را به آرامی و کمی فشار درون ظرف جای دهید. این ارتفاع برای استقرار گل‌ها و آب‌دهی به آن‌ها مناسب می‌باشد.

  کلیه برگ‌ها و خارهای روی ساقه رزها را بچینید و همچنین ته ساقه گل‌ها را بطور مورب ببرید به اندازه‌ای که خیلی کوتاه نشود. از تصویر الهام بگیرید.

برای هر ساقه یک نوار کاغذ کادوی گلدار ببرید که پهنای هر نوار حدود 5 – 6 سانتیمتر و طول کاغذها نیز کمی بلندتر از ساقه گل‌ها باشد. روی کاغذ چهار یا پنج شکاف باریک ایجاد کنید و ساقه گل‌ها را از این شکاف‌ها عبور دهید و در آخر کاغذها را بصورت موج‌دار بیارائید و آنها را با فواصل معین در اسفنج بنشانید.

سخن پایانی:   این گل‌آرائی زیبا، با سلیقه و چشمگیر، با استفاده از کاغذ کادوئی و رزهای بلند به رنگ لیموئی خوش‌رنگ، طرح یک طرفه بوده و بسیار مناسب برای لبه طاقچه و روی شومینه می‌باشد. چنانچه رنگ رزها را نمی‌پسندید می‌توانید از رزهائی با رنگ‌های دیگر نیز برای اجرای این طرح استفاده نمائید. ولی این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ کاغذ کادو با رنگ گل‌ها هماهنگی داشته باشد و نباید از چند رنگ گل در این طرح استفاده کنید.

رزهای کاغذی مواج

منبع: زندگی آنلاین