آخرین گوشی هوشمند مجهز به ویندوز فون عرضه شد

۱۷ مهر ۱۳۹۵

۶

شرکت اچ پی گوشی هوشمندی موسوم به Elite x3 را عرضه کرده که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان آخرین گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت یا همان ویندوز 10 موبایل خواهد بود.

آخرین گوشی هوشمند مجهز به ویندوز فون عرضه شد

گروه طراح این سیستم عامل که در رقابت با آندروید و ای او اس اپل به موفقیتی نرسیده اند احتمالا سیستم عامل مذکور را بازنشسته می کنند و سپس مایکروسافت استراتژی تازه ای را برای موفقیت در بازار سیستم عامل های همراه دنبال خواهد کرد.

نکته جالب این است که اچ پی خود تلاش کرده بود سیستم عامل همراه webOS را همه گیر کند، اما در سال 2011 آخرین گوشی خود که مجهز به این سیستم عامل بود و Veer G4 نام داشت را روانه بازار کرد.

طراحی Elite x3 به گونه ای است که تلاشی برای وداع قدرتمندانه ویندوز فون با بازار گوشی های هوشمند تلقی می شود. عرضه عمومی این گوشی در فروشگاه های مایکروسافت از هفته آینده آغاز می شود. قرار بود این گوشی چند ماه پیش به بازار بیاید که به علت مشکلاتی در دوربینش به تعویق افتاد.

از جمله امکانات مناسب این گوشی می توان به نمایشگر 5.96 اینچی AMOLED، پردازنده Snapdragon 820، باتری 4150 میلی آمپری، 4 گیگابایت رم، 64 گیگابایت حافظه داخلی و قابلیت اتصال به نمایشگر رایانه های رومیزی با استفاده از فناوری Continuum اشاره کرد. همچنین می توان با استفاده از برخی لوازم جانبی عرضه شده همراه این گوشی آن را به یک لپ تاپ هم مبدل کرد و برای انجام امور مختلف کاری و شخصی به کار گرفت.

قیمت این گوشی به تنهایی 699 دلار است و در صورت خرید لوازم جانبی اتصال به رایانه قیمت آن به 799 دلار افزایش می یابد.

منبع: مهر