فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با فروش خیره‌کننده به پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما تبدیل شد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

۷۷

فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با فروش خیره‌کننده 182 میلیون دلاری در 4266 سینمای آمریکا و کانادا به پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ این منطقه تبدیل شد و آغازی شگفت‌انگیز برای تابستان سینمایی در بازار آمریکای شمالی بود.

فیلم سینمایی «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» با فروش خیره‌کننده به پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما تبدیل شد

این سومین فیلم از مجموعه کاپیتان آمریکا محصول استودیوهای دیزنی و مارول است که فروش هفته اول آن پس از «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود» با 248، «دنیای ژوراسیک» با 209، «انتقام‌جویان» با 207و «انتقام‌جویان: عصر اولتران» با 191میلیون دلار قرار گرفت. پیش از این «آیرون من3» با 174میلیون دلار رکورد پنجمین افتتاحیه برتر تاریخ سینما را به نام خود زده بود.

«کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» سال 2011 اکران شد و در پایان اکران کمی کمتر از 180میلیون دلار فروخت. به این ترتیب، جنگ داخلی در همین هفته نخست توانست فیلم اول این مجموعه را پشت‌سر بگذارد. «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی» هم که 2 سال پیش به بازار آمد، با 259میلیون دلار به عملکرد خود در بازار آمریکای شمالی پایان داد. انتظار می‌رود فیلم سوم تا پایان هفته از مرز فروش 260میلیون دلار فراتر برود و به موفق‌ترین پروژه این سه‌گانه تبدیل شود.

کریس ایوانز در جنگ داخلی باردیگر نقش استیو راجرز یا همان کاپیتان آمریکا را ایفا می‌کند و رابرت داونی جونیر هم به نقش تونی استارک یا همان آیرون‌من ظاهر شده است. اسکارلت جوهانسن آنتونی مکی، دان چیدل و تام هال‌اند در نقش پیتر پارکر یا همان مرد عنکبوتی دیگر بازیگران جنگ داخلی هستند که به کارگردانی آنتونی و جو روسو تولید شده است. فروش این هفته فیلم در بازار جهانی از مرز 220میلیون دلار گذشت که تقریبا 100میلیون دلار آن سهم چین بود.

«کتاب جنگل» پس از 4هفته مجموع فروش خود را در بازار آمریکای شمالی به 285میلیون دلار رساند و این هفته پس از جنگ داخلی در رده دوم ایستاد. کمدی «روز مادر» به کارگردانی گری مارشال که همزمان با این مناسبت در آمریکا اکران شده، با وجود بهره بردن از حضور ستاره‌هایی چون جولیا رابرتز و جنیفر آنیستن در بیش از 3100سینما حدود 21میلیون دلار فروخت و در رده سوم جدول ایستاد. منتقدان به‌شدت از روز مادر انتقاد کرده و آن را کوبیده‌اند.

منبع: hamshahrionline.ir