روش ساخت بیسکوئیت برای تزئین درخت کریسمس

۱۳ مهر ۱۳۹۵

۸

با استفاده از برشگرهای بیسکوئیت می‌توانید این شکل‌ها را درست کنید. دکوراسیون کریسمس به صورت کلاسیک سبک ساده و صمیمی منحصر به فرد خود را دارد.

روش ساخت بیسکوئیت برای تزئین درخت کریسمس

آدمک‌ها و سایر شکل‌های قدیمی که از پارچه و خمیر بیسکویت درست شده‌اند، روی درخت کریسمس قرار می‌گیرند.

مواد و وسایل مورد نیاز

نمک                                 1 پیمانه

آب گرم                             1 پیمانه

گلیسیرین یا روغن مایع        2 قاشق سوپخوری

آرد الک کرده                     3 پیمانه

سوزن یا سیخ                 بسیار ریز

قهوه فوری                     1 قاشق سوپخوری

آب جوش                       یک‌سوم پیمانه

فویل آلومینیومی

کاغذ سمباده ظریف

لاک الکل مات

بند کنفی

روش ساخت:

نمک را در آب گرم حل کنید و بعد روغن یا گلیسیرین را با آنها ترکیب کنید و آرد را اضافه کنید. خمیر به دست آمده را روی سطح آرد پاشیده قرار دهید و با دست آن را ورز دهید تا وقتی‌که به حالت انعطاف‌پذیر در‌آید. خمیر را به مدت 20 دقیقه در یک ظرف دربسته که هوا نکشد، بگذارید. حالا خمیر را دوباره ورز داده و با وردنه آن را به ضخامت 1 سانتیمتر باز کنید و بعد با برشگر، آدمک‌هائی از آن جدا کنید.

آدمک‌ها را با استفاده از سوزن یا سیخ چوبی نازک، سوراخ سوراخ کنید. اینکار باعث می‌شود که خمیر پف نکند. در قسمت سر آدمک‌ها یک سوراخ بزرگ‌تر ایجاد کنید تا بند کنفی را از آنجا عبور دهید. برای آنکه آدمک‌ها به صورت قدیمی و آنتیک در آیند، قبل از پختن آنها را با قهوه فوری حلکرده در آب رنگ و لعاب بدهید.

بعد از پختن اگر نیاز به رنگ و لعاب بیشتری باشد، باز هم این‌کار را تکرار کنید. توری مخصوص شیرینی‌پزی را با فویل آلومینیومی بپوشانید. بیسکویت‌ها را روی فویل قرار دهید و بعد آنها را در طبقه پایینی‌فر با دمای 150 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 45 دقیقه بپزید.

وقتی که شیرینی‌ها کاملا سرد شدند، لبه‌های آنها را با کاغذ سمباده ظریف صاف کنید تا رنگ لبه‌ها نیز روشن‌تر شود. سپس روی آنها را با لاک الکل بپوشانید (اینکارباعث می‌شود که خمیرها کپک‌ نزنند و یا مورد حمله حشرات ریز قرار نگیرند). بند کنفی را از قسمت سر آدمک‌ها عبور دهید و گره بزنید. می‌توانید به سلیقه خود از تزئین بیشتری استفاده نمائید.

منبع: زندگی آنلاین