محلول های جرم گیر خانگی درست کنید

۱۰ تیر ۱۳۹۵

۲۸

حتما شما هم دوست دارید خانه‌ای تمیز و بدون لکه و کثیفی داشته باشید. اگر از جمله خانم‌های خانه داری هستید که به تمیزی و نظافت خانه اهمیت می‌دهید و مدام از مواد شوینده و به خصوص از سفیدکننده‌ها و وایتکس استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از این مواد سراغ شوینده‌های طبیعی بروید که کم عارضه‌تر هستند.

محلول های جرم گیر خانگی درست کنید

_ به جای خیس کردن ظرف‌های چینی درون وایتکس برای جرم گیری،   آن‌ها را درون مخلوطی از آب و سرکه سیب  قرار دهید. کافی است برای هر لیتر آب یک لیوان سرکه در نظر بگیرید.

_ برای  از بین بردن لکه‌های چربی موجود روی دستمال‌ها و دستگیره‌های آشپزخانه، بهترین روش آن است که دستمال‌ها را به مدت یک ساعت درون مخلوطی از آب و نوشابه گازدار  خیس کنید.

_ برای تمیز کردن شیشه‌های داخل خانه می‌توانید  به جای استفاده از شیشه شوی‌های شیمیایی، از محلول آب و الکل صنعتی  استفاده کنید. کافی است دو لیوان آب را با نصف لیوان الکل مخلوط و با کمک آن شیشه‌ها را پاک کنید.

_ برای تمیز کردن  دیواره داخلی مایکروویو می‌توانید لیموترش را از وسط نصف و پس از خارج کردن هسته‌های آن، از آن برای پاک کردن دیواره‌های چرب مایکروویو  استفاده کنید. بعد از این کار با دستمال مرطوب سطح آن را پاک کنید.

_ با تهیه مخلوطی از  جوش شیرین، آب و چند قطره لیموترش تازه، می‌توانید شوینده‌ای قوی و موثر برای شست و شو و جرم گیری سینک دستشویی  تهیه کنید و با کمک آن سینک را برق بیندازید.

_ با ترکیب  یک استکان نوشابه و الکل، می‌توانید یک ترکیب فوق العاده قوی برای از بین بردن جرم سنگ‌های روی کابینت و سرامیک‌های آشپزخانه  تهیه کنید.

منبع: سیمرغ