بهترین راه‌های غلبه بر تنبلی و افسردگی

۱۴ مرداد ۱۳۹۵

۱۹

معمولا تنبلی و افسردگی دو یار قدیمی هستند که دست به دست هم می‌دهند تا نتوانیم به هدف‌هایمان برسیم و حتی گاه نتوانیم کارهای عادی و روزمره خود را انجام بدهیم.

بهترین راه‌های غلبه بر تنبلی و افسردگی

یکی از بهترین راه‌های غلبه بر تنبلی و افسردگی توان و انجام سریع‌تر کارها آن است که قبل از شروع، تمام چیزهایی را که برای انجام کارمان نیاز داریم آماده کنیم و دم دست بگذاریم.

وقتی مقدمات و ابزار کار آماده باشد مانند یک تیرانداز، تفنگ آماده و پر در دست داریم و یا مانند یک کمانگیر تیر را در کمان گذاشته، به عقب کشیده و آماده تیراندازی هستیم.

حالا فقط کافی است تصمیم بگیریم و از مهمترین کار شروع کنیم.

واقعاً حیرت‌انگیز است. چه کتاب‌ها که هرگز نوشته نمی‌شوند، چه درجات علمی که هرگز اخذ نمی‌شوند و چه بسیار کارهایی که می‌توانستند زندگی آدم‌ها را دگرگون کنند اما هرگز به انجام نرسیدند، فقط به این دلیل که مردم اولین قدم را که تهیه‌ مقدمات است، برنداشتند.

مقابله با تنبلی

این کار درست مانند آماده کردن مواد مورد نیاز برای درست کردن یک غذاست.

تمام اطلاعات، گزارش‌ها، جزئیات کار، مقالات، وسایل کار و هر چیزی را که برای انجام و اتمام کار نیاز دارید جمع‌آوری کرده همه را دم دست می گذاریم.

در بسیاری موارد وقتی از افراد در مورد کاری که قرار بوده انجام دهند پرسیده می‌شود می‌گویند؛ «تقریبآ تمام شده».

اما متأسفانه واقعیت این است که «تقریباً تمام شده» به احتمال زیاد به این معنی بوده است که « هنوز شروع نشده». نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد.

منبع: زندگی آنلاین