یک میلیارد کاربر یاهو هک شدند

۱۱ مهر ۱۳۹۵

۸

یکی از مقامات ارشد سابق یاهو به افشاگری دقیق تری از هک شدن دیتابیس این شرکت در سال 2014 میلادی پرداخت.

یک میلیارد کاربر یاهو هک شدند

یکی از مدیران سابق یاهو که خواست نامی از او برده نشود در مصاحبه با «بیزینس اینسایدر» اعلام کرد تعداد آن دسته از کاربران یاهو که اطلاعات آنها هک شده، بسیار بیشتر از 500 میلیون نفر است.

در همین حال این مقام ارشد سابق یاهو که در حال حاضر با این شرکت همکاری ندارد اما با کارکنان آن در ارتباط است، گفت: بر این باور هستم که تعداد کاربرانی که اطلاعات آنها مورد دستبرد واقع شده بیشتر از آن چیزی است که در گزارش ها آمده است.

به گفته این مدیر ارشد سابق یاهو، تمامی محصولات یاهو از یک دیتابیس یا همان UDB برای احراز هویت کاربر استفاده می کنند بنابراین زمانیکه یک کاربر برای دسترسی به یکی از خدمات یاهو مانند ایمیل و غیره ثبت نام می کند، تمامی اطلاعات مرتبط با کاربر و رمز ورود به این دیتابیس انتقال داده می شود تا امکان دسترسی او به خدمات یاهو ایجاد شود.

این دیتابیس بسیار بزرگ است و هنگامیکه در سال 2014 میلادی هک شد، اطلاعات حدود 700 میلیون تا یک میلیارد کاربر در آنجا ذخیره شده بود.

در حال حاضر جزئیاتی از چگونگی هک شدن این دیتابیس در سال 2014 میلادی توسط مقامات یاهو اعلام نشده و فقط به هک شدن اکانت 500 میلیون کاربر بسنده کردند.

منبع: مهر