عطرهای زنانه و مردانه مناسب فصل تابستان

۲۰ تیر ۱۳۹۵

۱۷

امروزه استفاده از عطر و ادکلن جز لاینفک زیبایی تلقی می شود، از این رو در این مقاله چند نمونه از عطرهای زنانه و مردانه مناسب فصل تابستان معرفی می گردد.

عطرهای زنانه و مردانه مناسب فصل تابستان

شاید به نظر رسد که آراستگی ظاهری فقط مربوط به دیدنی‌ها و آنچه چشم نظاره می‌کند باشد؛ گو این‌که از نظر لغت نیز چنین معنایی از آن برداشت می‌شود. در عرف و عادت مردمِ سراسرِ دنیا، استفاده از بوی خوش برای خنثی کردن بوی نامطبوع عرق بدن یا حتّی اگر بدن بوی نامطبوعی هم نداشته باشد، به جهت خوشایند بودن برای خود و دیگران، امری معمول و عادی است. و امروزه استفاده از عطر و ادکلن جز لاینفک زیبایی تلقی می شود، از این رو در این مقاله  چند نمونه از عطرهای زنانه و مردانه مناسب فصل تابستان معرفی می گردد.

عطرهای ویژه خانم‌ها

Versace  yellow  diamond

ورساچه (الماس زرد)، بوی عطر ورساچه الماس زرد حالت بسیار ملایم عطر لیمو است همراه با ترکیبی از شربت گلابی که به آن ترنج نیز افزوده باشند. این رایحه بسیار دلچسب است و ما را به یاد شکوفه‌های نارنج نیز می‌اندازد.

Chloe L’Eau de chloe

کلئولئودِکلئو، بوی بسیار لطیف و راحتی دارد. اگر یکبار از آن استفاده کنید حتماً به آن علاقه پیدا خواهید کرد. بوی این عطر ترکیبی از چند نوع گل است 22 درصد از بوی آن از آب رز طبیعی گرفته شده است. بوی تازگی، فراغت، رهایی می‌دهد.

Flora By Gucci-Gorgeous gardenia

فلورا بای گوچی – جورجیوس گاردنیا، جورجیوس گاردنیا بوی شکوفه‌ها را دارد. بوی گلابی آب‌دار، گرمای گل فرنگیپنیا، بوی نعناع هندی و بوی شکر قهوه‌ای. زنی که این عطر و رایحه را برای خودش انتخاب می‌کند، تمام اطرافیانش را مجذوب بوی دلچسب عطرش می‌کند.

philosophy love sweet love

فیلاسوفی لاو سویت لاو، بوی میوه‌های آب‌دار را دارد و بسیار شاد است. مثل روزهایی که برای نخستین بار عاشق می‌شوید و بوی عشق را با تمام وجودتان حس می‌کنید، با شنیدن عطر و رایحه لاوسویت لاو باز هم این حس در شما تداعی می‌شود.

Burberry Brit summer for woman

بربری بریت سامر فورومن، بوی این عطر بسیار تازه است. ما را به یاد چای سبز و سرد ژاپنی می‌اندازد که به آن کمی لیموی ایتالیایی افزوده باشند. بوی بادام‌های سبز و بوی گلابی، بوی تازه‌گی و بوی چوب ماهوگانی را دارد. ترکیبی از این عطرها برای فصل تابستان فوق‌العاده به نظر می‌رسد.

Roberto cavalli

روبرتو کاوالی،   بوی روزهای آفتابی، بوی شکوفه‌های نارنج، بوی دانه‌های فلفل صورتی را می‌دهد بسیار زنانه است. بوی روبرتو کاوالی بسیار منحصر به فرد است و برای افرادی که می‌خواهند متفاوت از دیگران باشند مناسب است.

نکاتی در مورد انتخاب عطر

زمان پیشنهادی برای خرید عطر صبح است، چون در صبح تشخیص بو آسان‌تر است. بعضی از افراد هستند که در تمام طول سال از یک نوع عطر استفاده می‌کنند؛ ولی پیشنهاد ما به شما این است که عطرتان را بیشتر فصلی انتخاب کنید. عطرهای گرم و تند را برای فصل‌های سرد انتخاب کنید، و عطرهای سرد، شیرین و عطر گل‌ها برای فصل گرم انتخاب مناسبی است. قبل از این که برای خرید عطر از منزل بیرون بروید از هیچ گونه عطر و خوشبو کننده استفاده نکنید؛ چون انتخاب بهتر را برای شما دشوار می‌کنند.

برای ماندگاری بیشتر عطر به این نکته توجه کنید

هر اندازه که عصاره روغنی خوشبو در یک محصول بیشتر باشد ماندگاری آن عطر بیشتر است. به این دلیل که رطوبت، باعث ماندگاری بوی عطر می‌شود. ماندگاری عطر بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است از پوست‌های خشک و روشن می‌باشد.

عطرهای ویژه آقایان

Acqua Di Gio paur homme

اکوآ دی جیو پورهوم،   همه آن را با نام جیو می‌شناسند. بوی آن برگرفته از بوی دریا، خورشید، زمین و باد است. ما را به یاد جزایر مدیترانه‌ای می‌اندازد. بوی چوب، میوه‌ها و گیاهان را دارد. بوی نسبتاً ملایم آن برای آقایان در فصل گرم سال مناسب است.

Burberry Brit summer

بربری بریت سامر فورمن، بربری بریت سامر فورمن بوی تازه‌ای دارد، البته شما را به یاد عطرهای کلاسیک نیز می‌اندازد. بوی منحصر به فردی که با لیمو، هل و زنجفیل ترکیب شده است. بوی یاس تازه، و رُز وحشی دارد و هیچ عطری به اندازه آن برای آقایان در فصل تابستان مناسب نیست.

Dior Aqua Faren heit

دیور آکوآ فارنهایت، آکوآ فارنهایت را از بوی کریستین دیور گرفته‌اند. یک عطر پرانرژی با الهام از لحظه‌ای که آب و آتش با هم برخورد می‌کنند. بوی کلاسیک آن برای مردان قوی و محکم بسیار مناسب است.

Calvin Klein Eternty

کلوین کلین اترنتی، لحظه‌ای جادویی غروب در تابستان وقتی که خورشید کم‌کم از دیده‌ها پنهان می‌شود. بوی اترنتی از این لحظه الهام گرفته شده است. وقتی که می‌خواهید هندوانه رسیده‌ای را قاچ کنید، بوی تازه‌ای از آن بیرون می‌تراود که شبیه بوی این عطر مردانه است، گرمای آن ما را به یاد چوب درخت جوایاک می‌اندازد.

Allure Homme sport Eau Extreme

الور هوم اسپرت اواکستریم، یکی از اسپرت‌ترین و بهترین عطرهای مردانه تابستان امسال است. ماندگاری بالایی دارد و کیفیت آن بسیار بالاست. اغلب مردان بوی عطر را دوست خواهند داشت. برای مردان نترس و پر دل و جرأت که حاضرند ریسک کنند و همه موانع سد راهشان را از میان بردارند، این عطر مناسب‌ است.

Kenzo homme sport

کنزو هوم اسپورت، یک عطر خوب مردانه 2012 است. بوی گریپ فروت، لیمو و نعناع را می‌دهد. بوی این عطر بوی تازگی است که می‌تواند قلب‌ها را فراخ کند. هم بوی میوه‌های تازه را می‌دهد و هم بوی چوب سدر. اگر قرار عاشقانه‌ای با همسرتان دارید، بهتر است که کمی از این عطر را به خودتان بزنید. بوی خاص آن حتماً توجه او را جلب خواهد کرد.

منبع: زندگی آنلاین