دکوراسیون اتاق کودک با طرح های ترکیبی

۱۳ مرداد ۱۳۹۵

۲۶

اکر می‌خواهید از طرح‌هایی برای اتاق کودک دلبندتان استفاده کنید که نمای زیباتری داشته باشد، حتما قبل از تصمیم‌گیری برای دکوراسیون اتاق کودک، این مقاله را بخوانید.

دکوراسیون اتاق کودک با طرح های ترکیبی

در اینجا مهارت‌های طراح اتاق در ترکیب طرح‌ها با هم که به شکل فوق‌العاده‌ای مجموعه‌ای قابل توجه را ایجاد کرده‌اند، به نمایش گذاشته شده است.

بسیاری از ما جرات انجام چنین کاری را نداریم چرا که از نتیجه و پایان کار می‌ترسیم ولی این طراح به خوبی و به درستی رنگ‌ها و طرح‌ها را (طرح‌های راه راه و شکل‌های هندسی) با هم نزدیک کرده و کار جالبی را ایجاد نموده است.

اگر قصد دارید از طرح‌های ترکیبی استفاده کنید، بهتر است خیلی از رنگ‌های ضد هم استفاده نکنید و اشکال هندسی انتخابی‌تان تا حد ممکن کوچک باشند (البته در فضاهای کوچک‌تر).

یک طرح گلدار کوچک نیاز به یک طرح راه راه با راه‌های نازک‌تر دارد تا با هم تناسب داشته باشند اگر از طرح گلدار با گل‌های درشت استفاده کنید، مسلما باید بخش راه راه نیز راه‌های درشت‌تر داشته باشد.

بهترین شیوه برای ایجاد هماهنگی‌ بین بخش‌ گلدار و بخش راه راه این است که از یک طیف رنگی استفاده کنید. به طور کلی باید بین دو طرح چیزهای مشترکی وجود داشته باشد حتی وجود یک رنگ خنثی نیز کمک زیادی به ایجاد تناسب می‌کند.

تصویر 1

کلکسیون کاغذ دیواری‌ها بسیار کامل است و در آن ترکیبی از بهترین طرح‌ها و رنگ‌ها یافت می‌شود.

اگر می‌خواهید خودتان کار دکوراسیون اتاق کودکتان را انجام دهید با یک نگاه اجمالی به هر کدام از کلکسیون‌ها می‌توانید به راحتی کاغذ دیواری موردنظرتان را پیدا کنید.

تصویر 2

همیشه قدرتمند بماند

طرح‌های دیرپا که برای طولانی مدت زیبایی و جلوه خود را حفظ می‌کنند معمولا انواع کلاسیک هستند شما نیز اگر چنین هدفی دارید می‌توانید از طرح‌های کلاسیک که تم متناسب با آن دارند، استفاده کنید (تم متناسب با اتاق کودک). شخصیت‌های کارتونی خیلی زود جذابیت و زیبایی خود را از دست می‌دهند.

یک طرح کلاسیک و متداول که همیشگی به نظر می‌رسد و محدود به هیچ دوره و زمان خاصی نیست بسیار مناسب‌تر و تاثیرگذارتر از طرح شخصیت‌های یک کارتون معروف در یک دوره زمانی خاص است.

در اینجا روکش تختخواب کار اصلی طراحی اتاق را انجام داده است و دکوراسیونی خاص و منحصر به فرد با استفاده از چند ستاره در اندازه‌های مختلف، ایجاد کرده است.

تصویر 3

در اتاق این کودک خردسال، طرح‌های زیادی به چشم می‌خورد. با این همه شلوغی، چرا اتاق آشفته و بی‌نظم به نظر نمی‌رسد؟

تمام طرح‌ها ساده هستند و فقط از دو رنگ زرد و آبی استفاده شده است و به همین دلیل اتاق آشفته و شلوغ به نظر نمی‌رسد.

چگونه با تکنیک‌ها و شیوه‌های دکوراسیونی، نقص‌ها و کاستی‌ها را پنهان کنیم؟

اگر در یک اتاق بسیار کوچک‌ گیر کرده‌اید و نمی‌دانید که چگونه این اتاق کوچک را باید به محل دنج و مناسبی برای کودک خردسال‌تان تبدیل کنید، بهتر است از تکنیک رنگ کردن دیوارها و سقف و تغییر رنگ و طرح مبلمان اتاق، استفاده کنید، چرا که رنگ‌های روشن همواره فضا را بزرگ نشان می‌دهند.

برای روشن‌تر به نظر رسیدن یک اتاق تاریک بهتر است از رنگ‌های کمرنگ و ملایم مثل صورتی و هلویی استفاده کنید مخصوصا اگر اتاق شمالی شرقی است و البته یک آینه روی دیوار نصب کنید تا نور آفتاب را در ضلع دیگر اتاق جنوبی، غربی انعکاس دهد (می‌توانید از دو آینه نیز استفاده کنید تا هر دو ضلع روشن شوند).

تصویر 4

به این ترتیب اتاق کوچک و دلگیر، بسیار دلباز‌تر و گرم‌تر به نظر می‌رسد رنگ‌های غلیظ‌تر و پررنگ‌تر و کاغذ دیواری‌هایی که طرح‌های درشت دارند، تاثیر کاملا برعکس دارند.

فقط در استفاده از رنگ‌ها چندان مبالغه نکنید چرا که این اتاق قرار است محیط مناسبی برای یک کودک باشد.

اگر تصمیم گرفته‌اید رنگ، سقف را کمی تیره‌تر کنید بهتر است در نظر داشته باشید که سقف تیره باعث می‌شود اتاق کوچک‌تر و دیوارها کوتاهتر و به طور کلی ارتفاع کمتر به نظر برسد.

پرده‌هایی که از پنجره‌ها آویزان شده‌اند، با سقف روشن و دیوارهایی که به صورت راه راه سفید و صورتی ملایم هستند کاملا متناسب بوده و باعث می‌شوند که این فضا بلندتر و بزرگ‌تر به نظر برسد.

در این اتاق کودک سفید و صورتی، چند عدد کوزه آنتیک کاری شده نیز قرار گرفته است که البته در محلی کاملا امن و دور از دسترس کودک هستند.

تصویر 5

منبع: زندگی آنلاین