اطلاعات 117 میلیون از اعضای لینکداین به فروش گذاشته شد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

۳۲

هک دسته جمعی حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی لینکداین اولین بار در سال 2012 اتفاق افتاد و در آن سال اطلاعات مربوط به حساب کاربری بیش از 6 میلیون عضو این شبکه اجتماعی به سرقت رفت. حالا اینبار مجددا اطلاعات کاربری 117 میلیون نفر از اعضای Linkedin توسط یک هکر روس به سرقت رفته و در دارک وب به فروش گذاشته شده است.

اطلاعات 117 میلیون از اعضای لینکداین به فروش گذاشته شد

امروزه خبر هک اطلاعات مرتبط با حساب کاربری اعضای  شبکه‌های اجتماعی،   دیگر برای افراد تعجب آور نیست. اگر به یاد داشته باشید در سال 2012 نیز میلیون‌ها کاربر شبکه اجتماعی Likedin قربانی هک شدند و در واقع اطلاعات حساب کاربری 6 میلیون نفر از این کاربران،   توسط یک هکر روس به سرقت رفت.

حال این هکر بازگشته و اینبار اطلاعات کاربری 117 میلیون نفر از اعضای  شبکه اجتماعی مورد بحث را هک کرده و آن‌ها را در  Dark Web به مبلغ 5 بیت‌کوین (معادل 2200 دلار) برای فروش قرار داده است.

نام مستعار این هکر  Peace است و در گفتگو با MotherBoard تایید کرده که این اطلاعات کاربری با استفاده از رخنه امنیتی سال 2012 به دست آمده‌اند. این گفته تایید می‌کند که لینکداین هنوز هم نمی‌داند که Peace چگونه توانسته مجددا با استفاده از یک مشکل امنیتی قدیمی، اطلاعات حساب کاربری اعضای این شبکه اجتماعی را به سرقت ببرد.

این هکر همچنین اعلام کرده که بیشتر رمزهای عبور هک شده به با الگوریتم SHA1 به صورت رمزنگاری  شده درآمده‌اند ولی با این وجود 90 درصد این رمزها کرک شده‌اند.   Motherboard نیز به صورت مستقل با  بررسی برخی از ایمیل‌ها و رمزهای عبور  هک شده، صحت این موضوع را تایید کرده است.

اگرچه احتمالا اطلاعات حساب بانکی کاربران در پروفایل Linkedin آن‌ها قرار داده نشده، اما در این شبکه اجتماعی به طور حتم برخی اطلاعات شخصی کاربران در دسترس است  که از همین طریق می‌توان به بسیاری از اطلاعات دیگر افراد  پی برد. بنابراین اگر شما هم از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنید بهتر است رمزعبور حساب کاربری خود را هرچه سریع‌تر تغییر دهید.

منبع: THENEXTWEB