چطور از صفحه نمایش آیفون 7 اسکرین شات بگیریم؟

۰۶ مهر ۱۳۹۵

۱۳

دو گوشی جدید اپل، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس در ماه گذشته با آخرین نسخه از سیستم عامل ios معرفی و به بازار عرضه شد. گوشی های شرکت اپل در ایران بر خلاف سایر نقاط جهان در چند وقت گذشته دچار حاشیه های عجیبی مانند طرح ریجستری تا قیمت نجومی آن شده است.

چطور از صفحه نمایش آیفون 7 اسکرین شات بگیریم؟

  کاربران گوشی آیفون 7 با توجه به مجازی شدن دکمه هوم گوشی ممکن است این سوال برایشان به وجود آید که چگونه می توان از صفحه نمایش اسکرین شات گرفت؟ با ما برای بررسی این موضوع همراه باشید.

کاربران در گوشی های آیفون قدیمی برای اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش می بایست دکمه هوم و پاور را به صورت هم زمان فشار دهند. در آیفون 7 نیز از همین روش برای برای اسکرین شات گرفتن استفاده می شود اما عملکرد آن با استفاده از دکمه مجازی هوم و موتور جدید Taptic صورت می گیرد. با فشار دادن دکمه پاور و هوم می توان در محیط بازی ها، پیام رسان ها و... از صفحه نمایش عکس گرفت.

مرحله اول:   صفحه یا نرم افزاری که می خواهید از آن اسکرین شات گرفته شود را باز نمایید.

مرحله دوم:   دکمه پاور را نگه داشته و بلافاصله دکمه هوم را فشار دهید. (این عمل موجب جلوگیری از فعال شدن اتفاقی Touch ID و Siri می شود)

مرحله سوم:   صفحه نمایش به رنگ سفید در خواهد آمد سپس صدای شاتر دوربین پخش می شود و اسکرین شات در آلبوم عکس ها ذخیره خواهد شد.

مرحله چهارم:   برنامه Photos را از صفحه نمایش باز نمایید.

مرحله پنجم:   برای یافتن اسکرین شات، صفحه را به پایین پیمایش کنید.

منبع: سخت افزار