چند پیشنهاد برای دکوراسیون اتاق نوزاد

۳۱ خرداد ۱۳۹۵

۲۵

دکوراسیون اتاق کودک باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر زیبایی، به کودک دلبندتان احساس آرامش و راحتی بدهد. پیشنهاداتی برای دکوراسیون اتاق کودک را در ادامه بخوانید.

چند پیشنهاد برای دکوراسیون اتاق نوزاد

یکی از موارد مهم برای اکثر والدینی که در خانه نوزاد دارند، اتاق کودک شان است. اتاق نوزاد باید به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، او در آن احساس راحتی و آرامش کند.

اگر به تازگی صاحب فرزند شده اید و می خواهید اتاقی به او اختصاص دهید، چند راهنمایی کمک تان خواهد کرد.

1- انتخاب محل اتاق

اتاقی که برای نوزاد انتخاب می کنید، باید به راحتی در دسترس باشد. بدین ترتیب وقتی، به دلیلی او نیمه های شب از خواب بیدار شده و گریه می کند، صدایش را بشنوید و برای آرام کردن او سریع به اتاقش برسید.

2- گردش هوا و نور خورشید

اتاقی برای نوزادتان انتخاب کنید که نورگیر بوده و به راحتی به نور خورشید دسترسی داشته باشد. تا علاوه بر استفاده از فواید نور خورشید، اتاق دچار رطوبت نشود.

اتاق های مرطوب برای سلامت نوزاد مضر هستند و ممکن است او را به مشکلات تنفسی و یا سرماخوردگی مبتلا نماید. همچنین تهویه هوای اتاق کودک بسیار مهم است. باید هوای اتاق تمیز و سالم باشد.

3- وسایل اتاق نوزاد

وقتی اتاق مناسب نوزادتان را انتخاب کردید، اکنون نوبت وسایل و مبلمان اتاق اوست. در اینگونه مواقع، دو موضوع را باید درنظر بگیرید، یکی، کیفیت مبلمان و دیگری جنس آنها.

مبلمان باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند و در ضمن جنس و رنگ شان از موادی باشد که سلامت کودک را به خطر نیندازند.

از طرفی وسایل اتاق او را نسبت به جنسیتش انتخاب کنید. برای تزئین دیوارهای اتاق، از رنگ های زیبا استفاده کنید. البته رنگ اتاق نباید تیره و یا بسیار روشن باشد. رنگ های شاد ملایم مانند سبز و آبی ایده ال هستند.

4- توجه به هزینه ها

شاید هزینه خرید وسایل اتاق کودک، برای شما مهم باشد. هنگام خرید وسایل به این موضوع توجه کنیدکه اتاق نوزاد دایمی نیست و پس از مدتی او رشد کرده و باید مبلمان اتاقش را تغییر دهید. بنابراین تا حد امکان وسایلی تهیه کنید که از نظر قیمت مناسب باشند و هزینه های گزاف نپردازید.

چند پیشنهاد برای دکوراسیون اتاق نوزاد

در اینجا چند نمونه از طراحی دکوراسیون اتاق کودک آورده شده است:

1- سوپر ماریو

اکثر کودکان، بازی های ویدیویی سوپر ماریو و ماجراجوی های او در سرزمین ساختگی پادشاهی قارچ را دوست دارند. بنابراین می توانید، اتاق نوزادتان را – البته اگر پسر باشد- با این شخصیت تزئین کنید.

با این کار علاوه بر اینکه اتاق او را به زیبایی تزئین کرده اید، وقتی بزرگتر هم شود، باز می تواند این تزئینات را داشته باشد. (تصویر1)

سوپر ماریو

2- کلبه زیبا

اتاق نوزادان دختر، بهتر است تا حدی دخترونه باشد. مثلا این کلبه زیبا می تواند طراحی بسیار زیبایی برای اتاق نوزادتان باشد. (تصویر 2)

کلبه زیبا

3- نورپردازی می تواند به اتاق جلوه دهد و شب های آرامش بخشی برای کودک تان فراهم کند. (تصویر3)

نورپردازی

تصاویر دیگر نیز طرح هایی خلاقانه از دکوراسیون اتاق کودک به نمایش گذاشته اند.  

طرح هایی خلاقانه
طرح های خلاقانه  اتاق کودک
طرح های  خلاقانه  اتاق خواب نوزاد
طرح های  خلاقانه
طرح های خلاقانه اتاق کودک

منبع: زندگی آنلاین